Куда интегрироваться Украине?

До кого б Ви хотіли, щоб приєдналась Україна? (в принципі, а не на теперішніх умовах)


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    136

goool

Well-Known Member
Ми завершили кампанію "П’ятирічні візи для українців". Тепер ви маєте на них право!
Якуб Логінов, Port Europa _ Четвер, 15 жовтня 2015, 11:30






You must be registered for see images


Два з половиною роки – саме стільки тривала громадська кампанія "П’ятирічні візи для українців і білорусів" порталу "Порт Європа". Ми зробили все, що було можливо, для вирішення візових проблем – дальші дії вже повністю в руках української влади та самих українців.


Як все починалося?

У травні 2013 року до нас надійшов лист від групи білоруських активістів, котрі описали нам проблеми з отриманням польського Шенгену.

Ці проблеми добре відомі також українцям. І досі не вирішені.

Якщо коротко: щоб отримати польську візу, спочатку треба записатися на прийом через державну систему е-консульство. Однак зробити це у чесний спосіб неможливо – система видає помилку або каже "брак вільних місць до кінця місяця". І так – нескінченно.

Поляки пробували вирішити проблему шляхом технічних змін: наприклад, заміни програмного забезпечення чи боротьби з візовими посередниками. На нашу думку, це все – те ж саме, що спроба реформувати радянську економіку шляхом технічних змін, тоді як потрібно інше – справжній перехід до ринкової, європейської моделі.

Те саме з візами.

Головна причина проблем: те, що попит на польську візу в рази перевищує пропускну спроможність консульств.

А посередники та шахраї, які блокують чергу "для клієнтів" – то вже наслідок.

У такій ситуації в кожному разі знайдуться охочі скористатися можливостями незаконно нажитися на перерозподілі черг. А якщо взяти до уваги корумпованість польської держави, годі очікувати, що в цій ситуації всі чиновники консульств поводитимуться цілковито чесно.

До того ж – коли йдеться про роботу в Україні, де корупція ще більша.

Тому наша вимога і пропозиція була такою: радикально зменшити попит на польську візу шляхом масової видачі всім, хто має на це право, п’ятирічних шенгенських віз (або принаймні віз терміном дії більше двох років).


2013 рік:
"Холодна війна" нашого порталу з МЗС Польщі


До початку нашої кампанії про п’ятирічну візу можна було тільки помріяти, Польща штучно нарощувала статистику видачі "довгих" віз, видаючи переважно візи терміном в один рік. Це і було причиною нашої нищівної критики польського МЗС – міністерства, яке довгий час не хотіло цю критику сприймати.

Щоб донести інформацію про візові скандали до широкого загалу, ми зверталися за допомогою до польських журналістів і депутатів. Але це не було простою справою. І все це наш портал проводив і проводить без жодного фінансування, за рахунок лише особистого часу автора статті та задіяних активістів (Мацєй Пьотровський, Вероніка Димінська).

І тут гірка констатація – якби кожен українець і білорус, котрий стикається з візовою проблемою, присвятив хоча б 10% того часу і зусиль написанню бодай звичайної скарги до польського МЗС, посольства або Єврокомісії, візова проблема вже давно була б вирішена.

Наодинці боротися важко. МЗС Польщі швидко припинив відповідати на мої журналістські запитання.

Однак справу вдалося посунути вперед завдяки депутатським запитам, поданим на наше прохання. Цю ситуацію я детально описав у своїй .

На превеликий жаль, аналітичні центри "Nowa Europa Wschodnia" i "Ośrodek Studiów Wschodnich" за ці 2,5 роки не знайшли бажання повідомити про нашу кампанію і взагалі – про візову проблему.

А саме вони формують у Польщі громадську думку щодо "східної політики".

Для них, а також для переважної більшості відомих проукраїнських журналістів польських ЗМІ, візові проблеми просто не існують.

Та водночас дуже позитивно відреагували інші польські журналісти – зовсім не задіяні до українських і східних питань.

Завдяки ним візові проблеми та наша вимога видавати українцям п’ятирічні візи потрапили на шпальти провідних польських ЗМІ.

Позитивно відреагували також депутати Сейму. Я вже давно припинив рахувати, скільки депутатських запитів щодо п’ятирічних віз і візових скандалів польські депутати подали на наше прохання.

Їх точно більше за 50.

Особлива подяка наступним депутатам: Малгожата Госєвська, Мірослава Никєль, Марцін Свєнціцький, Ева Колодзей, Юзеф Лассота, Марія Зуба, Анджей Ожеховський, Йоанна Фабісяк, хоча всіх причетних до цієї справи перелічити неможливо.


Зміна візової політики МЗС – пріоритет для багаторічних віз

Депутатські запити та наголошення справи в польських ЗМІ дали бажані результати.

Запити від депутатів ігнорувати вже не можна, особливо в такій кількості і від депутатів практично всіх фракцій, від лівих до правих, від коаліції до опозиції, за одним винятком PSL (Польська селянська партія).

Результатом стало офіційне рішення МЗС щодо зміни візової політики.

Однак скільки цей успіх коштував нам здоров’я і нервів, можете тільки здогадатись. .

Та далі почалося найцікавіше.

Варшава офіційно визнала наші вимоги щодо п’ятирічних віз правильними, однак вказівки варшавської централі МЗС на практиці часто не виконувалися. Довелося знову писати статті та просити депутатів про втручання...

Результат кампанії такий: візові черги та зловживання існують і надалі, однак статистика суттєво змінилася на користь багаторічних віз, про що .


Що далі? Тепер все в руках самих українців

Ситуація неоднозначна.

З одного боку, вдалося отримати офіційне визнання з боку МЗС Польщі пріоритету для багаторічних віз, на що тепер кожен із вас може посилатися у розмові з консулом чи працівником візового центру.

Багато осіб такі п’ятирічні візи одержали – ми отримуємо листи від таких людей, і мені в цій ситуації дуже приємно, що я зміг докласти свої дві копійки до принаймні часткового поліпшення ситуації з візами, за яку мені, як поляку, просто соромно.

З іншого боку, черги, зловживання і корупція не зникли.

І не треба мені писати про це – я чудово знаю, яка є ситуація і що вона невтішна.

Тим не менш, на жаль, на цьому нашу кампанію "Wizy pięcioletnie dla Ukraińców i Białorusinów" треба буде припинити.

Принаймні на якийсь час, до весни 2016 року. І не тому, що проблеми вирішені.

Але тому, що ми і я особисто зробили у цьому питанні все, що могли. І далі все в руках самих українців та української влади.

Ключова річ:

українці, котрі мають позитивну візову історію, мають право на п’ятирічну візу. Це підтверджено офіційними документами польського МЗС.

І це ваш аргумент у розмовах з консулами чи працівниками візових центрів. Так, вам будуть у цьому відмовляти, переконувати, що це неправда, пропонувати максимально річну візу.

Тому перш ніж клопотатися про надання візи, на депутатський запит у візовій справі.

Долучайте його до візових заяв, майте при собі, коли подаєте документи, і пред’явіть його консулу чи працівнику "на віконці", коли той проситиме вас відмовитися від довготермінової візи на користь річної чи ще коротшої.

А коли все ж таки щось піде не так – пишіть офіційну скаргу за адресою:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Wydział Konsularny
al. J. Ch. Szucha 23,
00-580 Warszawa
Польща

Скаргу треба написати польською мовою – вона може бути з помилками, та важливо, щоб була ваша зворотна адреса.

Бо як немає скарг від українських громадян, нам і надалі казатимуть, що "Порт Європа" сам собі придумав візові проблеми, а насправді все гаразд, жодні українські громадяни нам не надсилали ані скарг, ані застережень.

По-друге, на Польщі світ не закінчується. Багаторічну шенгенську візу дуже легко отримати, зокрема, в консульствах Словаччини та Словенії. А ще візу можна одержати в консульствах Чехії, Литви, Латвії, Естонії – і це я кажу тільки про ті країни, які ліберально ставляться до українців.

І останнє, але не менш важливе: Україна мала всі шанси отримати безвізовий режим вже на початку 2014 року разом із Молдовою – завалили справу українські політики.

І тепер ситуація повторюється. Про це – .

Як бачимо – все в руках президента України, уряду, депутатів. Але також і звичайних українців, котрі повинні тиснути (наприклад, масовими акціями протесту), щоб українська влада нарешті прийняла всі закони, які є умовою для скасування віз.

Я б дуже хотів у цьому допомогти, але не вийде. Цю роботу мусить виконати сама Україна і українці. Саме тому як таку нашу кампанію "П’ятирічні візи для українців і білорусів" наразі завершуємо – до весни 2016-го, а далі буде видно.



You must be registered for see images


Автор: Якуб Логінов

портал Port Europa, Краків

 

goool

Well-Known Member
Проблеми з польськими національними візами
П'ЯТНИЦЯ, 23 ЖОВТНЯ 2015, 09:21 ІГОР ІВАШЕНКО

Рейтинг Користувача:
You must be registered for see images
You must be registered for see images
You must be registered for see images
You must be registered for see images
You must be registered for see images
/ 0
НайгіршеНайкраще
You must be registered for see images


Завжди вболіваю та радію за успіхи кампанії "П’ятирічні візи для українців та білорусів" і хочу подякувати всім учасникам проекту за їх роботу, яка була і є недаремною.




Однак, окрім проблем з шенгенськими візами для українців, є ще й проблема з національними польськими візами (так звані візи типу D). Це візи, які дають право на перебування в Польщі на термін більше ніж 90 днів з метою праці чи навчання у ВНЗ.

Напевне більшості читачів відомо, що МЗС Польщі має в Україні офіційного посередника - компанію VFS Global. Ця компанія відкрила по країні свої пункти прийому візових анкет (далі – ППВА або візові центри), де люди можуть подавати документи для отримання польських віз (як шенгенських так і національних). Щоб потрапити до такого ППВА треба спочатку заплатити за їх послуги (близько 450 грн.), цей платіж треба робити виключно в Кредо Банку, або в Ідеа Банку. На квитанції буде код, з яким на сайті і треба реєструватись на подачу документів. Зареєструватись, звісно, велика проблема, бо сервер просто не витримує великої кількості запитів. Тому є ще й неофіційні посередники, які за реєстрацію просять від 500 до 1000 грн.

Однією з причин такого ажіотажу навколо польських віз, на мою думку, є те що кількість ППВА не пропорційна розміру консульських округів:

Консульський Кількість областей в окрузі Кількість ППВА в окрузі

Київський 4 1
Вінницький 4 4
Львівський 3 3
Луцький 3 3
Одеський 4 1
Харківський 7 2

Як бачимо найбільший консульський округ – Харківський. В нього входять Харківська, Дніпропетровська, Полтавська, Сумська, Донецька, Луганська, Запорізька області, а ППВА є тільки в Дніпропетровську та Харкові. Оскільки я сам з Запоріжжя, то вже зіштовхнувся з проблемою відсутності вільних дат в ППВА. Якщо в західних областях України багато людей оформляють собі шенгенські візи «на закупи», то в наших регіонах великою популярністю користуються національні (робочі) візи. Люди з Донбасу, зі зрозумілих причин, їдуть працювати на промислові підприємства Польщі. Запорізька, Дніпропетровська та Харківська області - промислові регіони, а оскільки в Україні зараз занепад виробництва, то багато людей теж їдуть на заробітки до Польщі. Всі ці фактори спричиняють велике навантаження на ППВА в Харкові та Дніпропетровську. Зареєструватись на пряму в консульство через практично нереально. Оскільки робочі національні визу типу D видаються лише на 6 місяців, або на рік (в залежності від типу запрошення, яке зробив роботодавець), то люди повертаються з заробітків і знову починають "штурмувати" сайт ППВА, щоб зареєструватись. Наприклад, зараз ні по Дніпропетровську, ні по Харкову вільних дат на національну візу в листопаді вже не має. Я звертався до компанії VFS Global з пропозицією, щоб вони відкрили додаткові ППВА у Запоріжжі чи у Полтаві, але поки що "віз і нині там".

Маю надію, що збільшення кількості виданих 5-річних шенгенських віз трохи зменшить навантаження на візові центри. Але ідеальним виходом з цієї ситуації звичайно був би безвізовий режим. Звичайно, що заробітчанам та студентам все одно потрібно буде оформлювати національні візи, бо безвізовий режим буде розповсюджуватись лише на короткострокові шенгенські візи. Але тоді б клієнтами консульств та ППВА були б тільки люди, яким потрібні національні візи, а отже і черг майже б не було. Вся надія на те, що українські політики колись прокинуться і виконають всі вимоги ЄС, необхідні для запровадження безвізового режиму.

Ігор Івашенко, м.Запоріжжя.
 

acernotik

Active Member
европейский modern art
You must be registered for see medias
You must be registered for see images


Это талант!

П.С. Я недавно тоже так на крыше сидел, замазывал трубу, только угол крыши был поменьше, так блин неприятно, мабуть массаж простаты зделал. Если б я знал шо это искусство, то нада было голяка это делать, потешил бы местное население, приобщил бы колхозников к цывилизацыи.
 

I{eI{C

Well-Known Member
Зато в Роиссе посреди красной площади яйца себе молотком прибивают к брусчатке. Ну бывает. Перегнали гейропу кароче.
 

acernotik

Active Member
Зато в Роиссе посреди красной площади яйца себе молотком прибивают к брусчатке. Ну бывает. Перегнали гейропу кароче.
А там целое семейство таких
Вытащила из влагалища книгу...
Необычное вручение подарка. На выставке Зураба Церетели жена скандального художника Павленского вытащила из влагалища книгу и вручила дочери скульптора.

Женщина подарок приняла
На открытии выставки Зураба Церетели в Мраморном дворце гражданская жена скандально прославившегося художника Петра Павленского презентовала дочери скульптора книгу «Бомбастика». Оксана Шалыгина сделала это весьма необычным способом. На виду у всех женщина задрала платье и…достала из себя книгу. Таким образом она имитировала ее рождение.
Акционисты рассчитывали вручить «нетленку» самому художнику, но Зураб Церетели заболел и не приехал в Петербург. Вместо него открывать выставку прибыла дочь Елена. Вот ей и досталась «Бомбастика». К слову, женщина весьма стойко отреагировала на перфоманс и взяла книгу.
Петр Павленский на своей странице в «Фейсбуке» написал, что книга Александра Фон Бренера и Барбосы Фамозы «Бомбастика» «представлена миру единственно соответствующим ситуации способом, а именно - извлечена из влагалища и втиснута в дряблые руки дочери главного приспособленца и самого продажного художника страны Зураба Церетели».
-Книгу извлекала и преподносила основательница Издательского Дома «Политическая пропаганда» - Оксана Шалыгина. Редакция журнала искренне надеется, что дочка оформителя не побрезгует и книга будет передана адресату, - пишет Павленский. – Прочитав эту книгу, даже самый бездарный декоратор страны, хотя бы в старости сможет одуматься и перестанет разменивать свою жизнь за пригорошни орденов и прочих бессмысленных для искусства побрякушек.
Павленский прославился тем, что зашивал свой рот в поддержку Pussy Riot, прибивал гениталии к брусчатке Красной площади.
 
Зверху