Say no to Russian gas!
У Києві та Запоріжжі пивоварні заводи перейшли на біогаз зі стічних вод
Київський та Запорізький пивоварні заводи, які входять до ПАТ "Карлсберг Україна", заміщують біогазом отриманим в результаті очищення стічних вод 12% блакитного палива. Як зазначає директор філії "Львівська пивоварня" ПАТ "Карлсберг Україна" Олексій Олійничук, очистні споруди, які дозволили не тільки очищати стоки, але й виробляти біогаз на підприємствах, запустили в експлуатацію у 2008-2009 роках. До модернізації очисних споруд пивзаводи підштовхнуло зростанням цін на енергоресурси.
Так, в рамках реалізації енергозберігаючого проекту Київський пивоварний завод у 2012 році збільшив виробництво біогазу на біогазових установках у три рази, до 1,5 тис. кубометрів на добу. Примітно, що у перший рік впровадження технології заміщення природного газу біогазом досягло 8%. Разом з тим впровадження програм з покращення енергоефективності дозволило Львівській пивоварні за споживанням теплової енергії, води та електрики вийти на найкращі показники в Carlsberg Group, запевняє Олексій Олійничук, додаючи, що споживання води на заводах компанії зменшилось вдвічі – з 4-4,5 до 2,2-2,4 літрів води на 1 л пива.
You must be registered for see links
(с) EcoTown
Львівський дріжджовий завод планує заміщати 70% потреб у блакитному паливі біогазом зі стічних вод
У 2015 році ПрАТ «Компанія Ензим» на території Львівського дріжджового заводу планує запустити додаткову анаеробну технологічну лінію для поглибленої очистки стічних вод. Як зазачає керівник технічного відділу підприємства Микола Шустер, новий комплекс дозволить продуктувати 7 тис. кубометрів біогазу на добу та заміщувати 70% природного газу. Разом з тим, додаткова лінія зменшить навантаження на очисні системи Львова, зауважив фахівець.
Передбачається, що цьогоріч «Компанія Ензим» додатково інвестує у власні очисні споруди 2,2 млн євро. Наразі анаеробна станція очистки стічних вод, яку компанія ввела в експлуатацію на території Львівського дріжджового заводу у 2013 році, дозволяє отримувати 100 кубометрів біогазу на добу та заміщувати 25% блакитного палива. За словами Миколи Шустера, протягом 2004-2014 років "Компанія Ензим" вклала у біологічні методи очистки власних стічних вод 9 млн євро інвестицій. Проект допомагали впроваджувати найкращі професіонали із Нідерландів. Як результат, підприємство сьогодні має комплекс очисних споруд, аналогів якому за масштабом інвестицій, кількістю впроваджених технологічних розробок і рівнем автоматизації у Львові та області, немає.
На додачу, у 2015 році «Компанія Ензим» інвестувала у покращення роботи очисних споруд Львова 6 млн гривень.
You must be registered for see links
(с) EcoTown