Україна хоче й надалі купувати вугілля з ПАР, але без посередників
Україна заощадила більш як 2 мільйони доларів під час закупівлі останніх партій південноафриканського вугілля, що доставляється на п'ятому і шостому судах, завдяки зниженню вартості палива з ПАР. Про це під час брифінгу заявив перший заступник міністра енергетики і вугільної промисловості України Юрій Зюков.
За його словами, перші два судна купила державна компанія «Укрінтеренерго», третє і четверте — енергохолдинг ДТЕК, останню партію з п'ятого і шостого суден знову купило «Укрінтеренерго». На кожному судні знаходиться близько 80 тисяч тонн вугілля. «Середня ціна на перших двох кораблях була 112 доларів за тонну з доставкою на електростанції, а середня ціна на п'ятому і шостому - 99 доларів. Економія становить 2 мільйони 59 тисяч доларів», - сказав Зюков і додав, що якби «Укрінтеренерго» не купило останню партію вугілля, то компанія втратила б 2,7 млн. дол. попередньої оплати за це паливо.
За його словами, причиною скандалів з південноафриканським вугіллям, викликаних тим, що він не спалюється на українських ТЕС, є нижча калорійність вугілля з ПАР, яке було поставлене на першому судні. При цьому заступник міністра підкреслив, що це вугілля було спалене на електростанціях в суміші з іншим вугіллям. Він зазначив, що зараз ведеться контроль якості вугілля, яке прибуває в країну на п'ятому і шостому судах. «Тому не немає жодних сумнівів у підтвердженні його якості для спалювання на наших ТЕС», - додав перший заступник міністра енергетики. При цьому він повідомив, що зараз ведуться переговори з послом з ПАР щодо можливості подальших закупівель вугілля з Південної Африки напряму.
You must be registered for see links
(с) Уніан
ГПУ оценила убытки от закупок некачественного угля из ЮАР в 846 млн гривень
"Мы считаем доказанным, что заместитель директора государственного предприятия "Укринтерэнерго" при заключении неправомерного контракта на приобретение угля причинил растрату государственных средств на сумму более 846 миллионов гривень", - заявил начальник Главного следственного управления Генеральной прокуратуры Украины Святослав Лаганяк на заседании Комитета Верховной Рады по вопросам предотвращения и противодействия коррупции.
По словам Лаганяка, в ГПУ убеждены о наличии коррупционной составляющей в поставках южноафриканского угля, чем следователи имеют существенные доказательства. В частности, в распоряжении ГПУ есть соответствующие экспертные исследования и свидетельства некоторых лиц. Отмечается, что уголь был приобретен ненадлежащего качества по заведомо завышенной цене
и оказался непригоден для сжигания на Змиевской и Трипольской теплоэлектростанциях. Кроме того, Лаганяк заявил о нарушениях некоторых тендерных процедур при закупке южноафриканского угля. Отвечая на вопросы членов комитета, Лаганяк также отметил, что по данному делу директору "Укринтерэнерго" Владимиру Зиневичу была избрана мера пресечения в виде домашнего ареста.
You must be registered for see links
(с) Униан
Україна в січні збирається купити у Росії близько 620 тисяч тонн вугілля
Україна у січні планує імпортувати близько 620 тисяч тонн вугілля з Російської Федерації. Про це на прес-конференції в Києві заявив заступник міністра енергетики і вугільної промисловості Юрій Зюков. «У січні у нас завдання - 120 тисяч для «Центренерго» і близько 0,5 млн. тонн за контрактами ДТЕК. Це я кажу про російське вугілля», - сказав Зюков. За його словами, попередньо ціна російського вугілля становитиме близько 73 долари за тонну.
You must be registered for see links
(с) Уніан
Україна розглядає вугілля з Казахстану як альтернативу російському
Україна, яка змушена імпортувати вугілля з Росії через воєнні дії на Донбасі, вивчає цінові пропозиції на казахстанському ринку вугілля як альтернативу російському, що може знизити вартість постачань цього виду палива з Росії. Про це на прес-конференції в Києві заявив заступник міністра енергетики і вугільної промисловості Юрій Зюков. Крім цього заступник міністра енергетики зазначив, що на сьогоднішній день розглядаються варіанти пошуку нових контрактів на імпорт даного виду палива з Австралії та В'єтнаму.
«У Казахстані є дуже доброї якості вугілля, що придатне для металургійної промисловості, і там є енергетичне вугілля газової групи. Ми зараз дивимося це вугілля, попит, ціни як альтернативу російському вугіллю. Зараз ведемо переговори, аби збагнути цінову політику, щоб можна було використовувати цю ціну для порівняння з російським вугіллям, як конкурентоспроможну для зниження ціни російського вугілля з Кузбасу. Наразі якраз опрацьовується це питання», - сказав Зюков.
You must be registered for see links
(с) Уніан
Україна купує вугілля з Донбасу за 1,1 тис грн за тонну
Міністерство енергетики та вугільної промисловості в січні закуповувало вугілля з підконтрольних України територій Донбасу по 1,1 тис. грн. Про це в ході брифінгу повідомив перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Зюков.
“Невеликі партії вже є у поточному місяці з підприємств, які перереєстровані на територію України, зокрема державне підприємство Луганськвугілля, ведеться перереєстрація компанії „Антрацит“ та ряду шахт. Рахунки відкриваються на території України у державних банках. І купувати ми будемо тільки через механізм оплати на території України... Вугілля ми кували по 1,1 тис. гривень. Ця вартість, за умов нинішнього курсу, набагато краща ніж купувати за долари”, — наголосив він.
Однак він повідомив, що є транспортна проблема, адже в районі вузлової станції "Дебальцеве" тривають бойові дії. "На сьогодні не вирішена головна проблема з боку транспорту - це вузлова станція "Дебальцеве". Там досі ще йдуть бої, вона повністю не розмінована, не відновлені залізничні шляхи ...
Через неї на нашу територію можна вивозити близько 2 млн тонн на місяць. Якщо цю проблему вирішити, тоді відпаде необхідність купівлі вугілля із-за океану чи російського ", - сказав заступник міністра.
You must be registered for see links
(с) Українські Національні Новини