Герои УПА

Ви вважаєте войнів УПА героями?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    366

Jagger

Повелитель Зерга
Re: Відповідь: Герои УПА

а до чого тут "Галичина"? До вашого відома, провід ОУН (б) був категорично проти створення дивізії "Галичина". Але, незважаючи на це, до збірних пунктів при формуванні дивізії прийшло більше 100 тисяч добровольців (здається, 114, але я можу помилятися). Як ви думаєте, це свідчення чого?


Что может свидетельствовать факт, что западноукраинская пацанва толпами шла вступать в подразделения СС. Кстати СС не просто воинское подразделение, это "элита" и не всякого немца брали в СС. Кстати задачей СС независимость украины никогда не была. Понятно, что фашистские отморозки и ставят памятники "героям" из СС и полицаям. Понятно что их героев никогда не примут те, что воевали против них. Это и есть тот фактор, который разделяют восток и запад Украины, или вы считаете, что эти ужгородские герои и для, скажем, Харькова герои? Кроме того массовое уничтожение поляков после аккупации Львова, тоже борьба за независимость? Кстати есть не мало документов о небывалой жестокости украинских националистов в годы Великой Отечественной по отношению к польскому населению, которые хранятся в немецких архивах.
 

Kramar

Іван Богун
Відповідь: Герои УПА

2 Jagger: звичайно, я не думаю, що вояки УПА є героями для жителів Харкова. Я ж не божевільний. Я просто хочу довести до вас думку, що вони захищали своє населення (жителів Галичини, Волині, Закарпаття). Для них вони герої. Те, що їх вважає зрадниками радянська "історія" - теж абсолютно закономірно. Як закономірно і те, що вояків Червоної Армії скажімо жителі Прибалтики вважають окупантами. У кожного в цьому питанні своя правда, бо кожен дивиться зі своєї колокольні і чомусь не хоче дивитися на речі комплексно.
 

Jagger

Повелитель Зерга
Re: Відповідь: Герои УПА

2 Jagger: звичайно, я не думаю, що вояки УПА є героями для жителів Харкова. Я ж не божевільний. Я просто хочу довести до вас думку, що вони захищали своє населення (жителів Галичини, Волині, Закарпаття). Для них вони герої. Те, що їх вважає зрадниками радянська "історія" - теж абсолютно закономірно. Як закономірно і те, що вояків Червоної Армії скажімо жителі Прибалтики вважають окупантами. У кожного в цьому питанні своя правда, бо кожен дивиться зі своєї колокольні і чомусь не хоче дивитися на речі комплексно.
Позволю себе частично согласится с вами. У каждого свои герои. Это правда. Так для Германии героями будут и те же "Рейх" и "мертвая голова" а РККА акупанты. Но почему - то немцы в отличии от скажем прибалтов и еще кое кого, не ставят памятников Ссовцам и не возводят их в ранг святых.
 

Kramar

Іван Богун
Відповідь: Герои УПА

Щоб прояснити для вас мою позицію, скажу наступне: я підтримую в цілому політику ОУН Бандери та партизанську боротьбу УПА, але в той же час я не вважаю героями бійців 14 Waffen-Grenadier-Division der SS (galizische Nr. 1) а також мельниківців. Щодо сучасних організацій, то я підтримую КУН, МНК, не завжди ВО "Свобода", не завжди УНСО і я категорично проти організацій типу ВО "Патріот України" та УНТП. Я націоналіст (для мене це синонім слова патріот), але не шовініст. Я так само не люблю шовінізму українського, як не люблю шовінізму російського.
 

Stein

Well-Known Member
Відповідь: Re: Відповідь: Герои УПА

Что может свидетельствовать факт, что западноукраинская пацанва толпами шла вступать в подразделения СС.
Після того, що влаштувало НКВС на західноукраїнських землях в 1939-1941 роках - мене цей фак аж ніяк не дивує. Чи пішли б ви воювати за Совєти в 41му, коли вони в 39му вирізали половину вашої рідні? Чи коли забрану вночі без суду і слідства матір чи батька ви потім впізнаєте серед купи трупив НКВСівських катівень понувечену до неможна?
Вас не дивує той факт, що владу, яку зустрічали квітами - через 2 роки проводжали багнетами? Уявляєте що треба було робити щоб отак от довести населення? Чи всеж наполягатимете на тому, що влада добра й хороша, а населення - зрадники й варвари?

Кстати есть не мало документов о небывалой жестокости украинских националистов в годы Великой Отечественной по отношению к польскому населению, которые хранятся в немецких архивах.
А вам відома діяльність такої організації як Армія Крійова? Чи не переглядали ви документів про звірства поляків по відношенню до українців?
 

Jagger

Повелитель Зерга
Re: Відповідь: Re: Відповідь: Герои УПА

Після того, що влаштувало НКВС на західноукраїнських землях в 1939-1941 роках - мене цей фак аж ніяк не дивує. Чи пішли б ви воювати за Совєти в 41му, коли вони в 39му вирізали половину вашої рідні? Чи коли забрану вночі без суду і слідства матір чи батька ви потім впізнаєте серед купи трупив НКВСівських катівень понувечену до неможна?
Вас не дивує той факт, що владу, яку зустрічали квітами - через 2 роки проводжали багнетами? Уявляєте що треба було робити щоб отак от довести населення? Чи всеж наполягатимете на тому, що влада добра й хороша, а населення - зрадники й варвари?



А вам відома діяльність такої організації як Армія Крійова? Чи не переглядали ви документів про звірства поляків по відношенню до українців?



Ага. Прям таки "половинили" население? И какие бы плохие поляки бы небыли - это не делает ту профашистскую голоту хоть на немного лучше. Только зверье могут людей на кастре жарить и никакие и ничьи действия до этого не могут оправдать такого.
 
Останнє редагування:

Vlad_S

Скептик
Re: Відповідь: Re: Відповідь: Герои УПА

Ага. Прям таки "половинили" население? И какие бы плохие поляки бы небыли - это не делает ту профашистскую мразь хоть на немного лучше...
Я бы не стал употреблять сильных эпитетов, но, действительно, каждый должен отвечать за себя, и не использовать в качестве оправдания чьи-либо действия. К сожалению, серьезных аргументов против тех фактов, которые изложены в стаье Дугина, и которая выражает мнение лишь одной стороны, я не увидел, хотя собственно выложил ее для этого. Еврейские погромы во Львове были, но какую роль в них сыграла УПА - трудно сказать однозначно, шуцманы из Западной Украины в Бабьем Яру были, но опять же, все неонозначно - состояли они ранее в УПА или нет. С немцами УПА воевала, но немцы об этом почему-то мало знают. "Волынская резня" была, но и польских колонистов на украинские земли никто не звал. Короче, с одной стороны - с другой стороны. Лишнее подтверждение того, что эта тема пока еще ждет своих беспристрастных исследователей и их выводы вряд ли понравятся, как тем кто считает бойцов УПА героями, так и тем кто считает их предателями...
 

Kramar

Іван Богун
Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Герои УПА

Только зверье могут людей на кастре жарить и никакие и ничьи действия до этого не могут оправдать такого.
Докази в студію. Тільки, будь ласка, не зі спогадів очевидців-агентів НКВС-МДБ-КДБ
 

Kramar

Іван Богун
Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Герои УПА

Еврейские погромы во Львове были, но какую роль в них сыграла УПА - трудно сказать однозначно, шуцманы из Западной Украины в Бабьем Яру были, но опять же, все неонозначно - состояли они ранее в УПА или нет.
Коли німці прийшли у Львів, вони відразу звернулись до проводу ОУН із закликом взяти участь у єврейському погромі. Крайовий провід ОУН у відповідь на це звернувся до своїх членів та українського населення із закликом вважати це провокацією німців. Німці дуже хотіли втягнути в це ОУн, але не вдалося. Якщо потратити трохи часу, я знайду цей документ.
 

Vlad_S

Скептик
Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Герои УПА

...Якщо потратити трохи часу, я знайду цей документ.
Мне удалось найти довольно интересное ииследование по этому поводу:
...Ось опис подій поданий у книжці Ф.Фрідмана: "Останній військовий відділ росіян залишив Львів вночі з 28 на 29 червня. Перші німецькі відділи увійшли до міста 29-го червня біля 11-й годині ранку. Зразу ж почали німці здійснювати свою "історичну місію" стосовно євреїв. Вже в перші години розклеїли по місту афіші з підбурюванням проти євреїв. В цих афішах і листівках, котрі роздавалися на вулицях, євреї виставлялися винуватцями війни, нечуваних злочинів, нібито вимордування кількох тисяч поляків та українців. Отруйне насіння, звичайно, дало відповідний урожай. Перші дні окупації з 30 червня до 3 липня були кривавими й жорстокими погромами.
...Почалося полювання на вулицях за єврейськими чоловіками. Львівські євреї, огорнуті панічним страхом переважно не виходили на вулицю...
Но имеет ли это отношение именно к УПА, нельзя сказать однозначно, т.к. есть организация и есть просто люди, которые в ней состоят, и которые не всегда действуют так, как предписывает руководство этой организации. Т.е. руководство УПА в погромах обвинить вряд-ли можно, а вот говорить за всех радовых участников крайне сложно. Поэтому я и считаю, что деятельность УПА трудно оценивать однозначно...
Большевики тоже для всеобщего счастья свою революцию делали, да и немцы за Гитлера ради лучшей жизни голосовали, но что из этого вышло всем известно...
 
Зверху