Bihus.info

forbes

Well-Known Member
З-за кордону. Автопарк Державної прикордонної служби України
Аліна Стрижак 16.08.2016

Очільник ДПСУ Віктор Назаренко не задекларував жодного авто. Проте вказав, що хтось із членів його родини, швидше за все, дружина Олена Назаренко, їздить на Volkswagen Tiguan 2011 року випуску. Зараз такі автівки із пробігом до $ 25 тис. в залежності від комплектації.

Те, чого нема в декларації очільника ДПСУ, цікавіше. Як показало розслідування Аліни Стрижак для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”, на дочку Віктора Назаренка Ірину Диковицьку зареєстрований Volkswagen Touareg 2012 року, придбаний у рік випуску. Вартість нового авто складає 60 тисяч доларів. Зараз навіть із пробігом у понад 100 тис. км. така машина до $40 тис. Також в рік випуску на Ірину Назаренко зареєстрований новий седан представницького класу Hyundai Grandeur, 30-35 тисяч доларів (в залежності від комплектації). Дочка глави ДПСУ в декреті, бізнесу ніколи не мала.

You must be registered for see images



Свекруха голови ДПСУ Галина Диковицька у 2014 році зареєструвала новий Volkswagen Touareg. Минулого року Галина Диковицька судилася за доплату до пенсії в розмірі 2800 грн. Свекор Назаренка - Володимир Диковицький 2008 року придбав новий Mitsubishi pajero 3 (30-45 тис. доларів).

You must be registered for see images
You must be registered for see images


Дружина сина Назаренка - Марія - в 15 році придбала нову Honda Аccord 2015 року випуску ( $30 тис). Син Олександр Назаренко до 2014 працював в ДПСУ начальником мукачівського прикордонного загону, потім - у військовій прокуратурі. Нині, за даними джерел програми, працює в СБУ. Марія Назаренко реєструвалася співзасновницею фермерського господарства “Юлія плюс”.

You must be registered for see images


Тож приблизна вартість автопарку родини очільника ДПСУ за скромними підрахунками перевищує $ 200 тис.

Не пасуть задніх і підлеглі. департаменту оперативної діяльності ДПСУ генерал-майор Петро Цигикал у червні цього року придбав собі BMW Х5 2012 року випуску. такі автівки в районі $ 50 тис. Проте власне BMW генерал береже, і на роботі його возить Nissan Pathfinder 2013 року $ 30 тис. Автівка куплена за кошти міжнародних донорів.

You must be registered for see images
You must be registered for see images


управління боротьби з транскордонною злочинністю та виконання завдань кримінального провадження департаменту оперативної діяльності ДПСУ Петро Криса їздить на роботу на Toyota Нighlander 2012 року, записаному влітку 14 року на його дружину. Нещодавно “тойота” Криси потрапила у скандал - прикордонник припаркувався біля могили патріарха Володимира під ворітьми Святої Софії, про що директор заповідника Неля Куковальська.

You must be registered for see images
You must be registered for see images

На парковці ДПСУ, журналісти зафіксували Hyundai Santa Fe 2015 року. Автівка, ціна якої до $ 40 тис., до 6 серпня була зареєстрована на Юлію Косяк. Батько Юлії Андрій - начальник сектору забезпечення паливно-мастильними матеріалами департаменту ресурсного забезпечення АДПСУ. Після того, як камера “Наших грошей” побачила це авто на парковці прикордонної служби, Юлія Косяк зняла авто з реєстрації.

You must be registered for see images
You must be registered for see images

На Mitsubishi Pajero 2008 року їздить заступник начальника фінансового управління АДПСУ Олександр Дахно. Машину прикордонник придбав у 14 році. Підполковник АДПСУ, офіцер відділу оперативно-технічних заходів департаменту оперативної діяльності Сергій використовує Volkswagen Tiguan 2010 року.

 

forbes

Well-Known Member
Родина головного прикордонника купила нерухомості на 15 мільйонів
Аліна Стрижак [/URL] 16.08.2016

Як встановила Аліна Стрижак для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”, родичі головного прикордонника придбали 3 квартири та 5 паркомісць в житловому комплексі бізнес-класу “Сонячна брама”. На час купівлі квадратний метр житлової нерухомості на час купівлі коштував 30 тис. грн, машиномісце - 300 тис. грн.

You must be registered for see images


31-річна дочка Вікора Назаренка Ірина Диковицька за тиждень до 2016 року придбала в “Сонячній брамі” квартиру площею 162,5 м. кв та 2 машиномісця. Також Ірина набула права власності на 50-метрову квартиру в житловому комплексі “Лідер” на Шулявці. Такі ж квартири п за 100 тисяч доларів. Ірина, яка зараз перебуває у декретній відпустці, ніколи не мала власного бізнесу.

Ще одна квартира у “Сонячній брамі” площею 165,4 кв.м, записана на зятя голови ДПСУ - Едуарда Диковицького. Також, за тиждень до 16 року, чоловік зареєстровував 2 машиномісця. Едуард Диковицький раніше очолював сектор в департаменті кредитно-розрахункових операцій “Нафтогазу” та був заступником начальника відділу. Зараз в державному “Укртрансгазі” членом ревізійної комісії. Бухгалтером в “Укртрансгазі” працює і дружина голови ДПСУ Олена Назаренко. “Укртрансгаз” і “Нафтогаз” не розкрили Едуарда Диковицького та Олени Назаренко, проте минулого року середня зарплатня в “Укртрансгазі” до 5 600 грн.

Ще одну “сонячну” квартиру площею 102,1 кв.м. у травні 2016 придбала свекруха Назаренків - Галина Диковицька, а в червні того ж року з”явилось машиномісце в комплексі у свекра Володимира Диковицького. Батьки зятя голови ДПСУ - з райцентру Сторожинець у Чернівецькій області. Володимир працював у транспортних підприємствах, матір - в інспекції з контролю за цінами, та нещодавно за доплату до пенсії в розмірі 2800 грн. на місяць.

Дочка Віктора Назаренка зазначила, що нерухомість придбана за кошти, отримані від відчуження іншого житла: “Ці квартири придбані не за рахунок моєї зарплати. Ми колись десь жили. В когось десь було майно, розумієте. Воно переходить з покоління в покоління. Перепродається, купується нове. Це не те, що от він (Віктор Назаренко - авт. ) прийшов на посаду.”

Родина Назаренків та Диковицьких справді здійснила низку операцій з нерухомістю.

У Віктора Назаренка була службова квартира на масиві Дарниця, площею 138 кв.м. У родини Диковицьких - в районі ст.м. Академмістечко. В один день - 13 липня 2016 року - за півроку після придбання нової нерухомості - обидві “старі” квартири продають родині бізнесменів Рябченків. Власники мережі магазинів не стали коментувати придбання нерухомості у непрестижних районах Києва. Проте, як з’ясувала програма, в обох начебто проданих квартирах досі мешкають попередні власники. За словами ріелтор, продаж принаймні однієї квартири здійснений без виплати грошей.

You must be registered for see images
You must be registered for see images


Квартира Назаренка, місяць по документах як продана, знову , з меблями і побутовою технікою. Квартира з метражем, як у родини зятя, теж виставлена після продажу. Обидві квартири збуває один ріелтор.

Віктор Назаренко вказав у декларації, що за минулий рік заробив 245 тисяч гривень, його дружина - на 9 тисяч більше. На прохання журналістів прокоментувати походження коштів на нерухомість очільник ДПСУ відповів, що запитувана інформація стосується не його, а інших осіб, “є конфіденційною і може бути поширена тільки за їх згодою”.

 

forbes

Well-Known Member
Судді госпсуду Києва: підробні документи, незадеклароване майно, арешти і агресія
Надія Бурдєй

Журналісти програми “Наші гроші” ознайомились із деклараціями суддів Господарського суду м. Києва, поспілкувались із самими суддями і придивились до їх нерухомості. На закритій парковці суду знайшли: Jaguar XF 3.0, Toyota Land Cruizer, Audi Q5, яких не вдалось знайти у деклараціях.

Інна Отрош


Суддя Господарського суду м. Києва і дочка судді Печерського районного суду - Інни Олексіївни Отрош.

You must be registered for see images
You must be registered for see images


Старша Отрош на посаду судді Печерського районного суду призначена у 2004 році. З квітня 2007 року по квітень 2014 року була головою цього суду. У 2014 році Вища рада юстиції намагалась звільнити суддю за порушення присяги. Однак, . Після окупації Криму, виявили, що старша Отрош працює суддею в Ялті.

Нині представники Печерського районного суду повідомляють, що Інна Отрош - і досі перебуває на посаді судді. Перевірку, чи не суміщає Отрош Печерський суд із Ялтинським - не перевіряли, тому що не зобов’язані. Голова департаменту Міністерства юстиції України з питань люстрації Тетяна Козаченко повідомила, що Інна Отрош навіть заяву на проходження перевірки, передбаченої ЗУ “Про очищення влади”, не подала. Хоча була зобов’язана це зробити протягом 10 днів з початку проходження перевірки.

"Ми не знайшли ані заяви, ані декларації. Згодом, ми отримали інформацію, що вона не подала заяву. Ми подали заяву до Вищої ради юстиції щодо її звільнення за люстраційним законом. До Печерського суду знову звернулись і просили пояснити: яким чином декілька місяців вони чекають від неї листа, якщо пошта в Україні рухається 3-4 дні", - розповіла Тетяна Козаченко.

Поки Мін’юст намагається звільнити старшу Отрош, молодшою - займається Генеральна прокуратура. У квітні 2014 року, слідчі ГПУ провадження: звинувачують членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у втручанні в комп'ютерну систему заради того, щоб відкоригувати бали кандидатів на посади суддів. За версією слідства, такі махінації із балами проводились неодноразово, протягом 2012-2013 років. Саме в цей період відбулось і перше призначення молодшої Інни Отрош. У травні 2013 року Віктор Янукович її суддею Господарського суду Луганської області. За декілька місяців Отрош переводять до Господарського суду м. Києва. Вже за півроку, слідчі ГПУ починають розслідування.

За інформацією правоохоронців, Інна Отрош надала трудову книжку, у якій було вказано, що вона працювала в аспірантурі Київського національного університету ім.Тараса Шевченка. Це дозволило кандидатці "натягнути" необхідного для призначення суддею юридичного стажу. Натомість ГПУ о, що Отрош не працювала, а лише навчалась в університеті.

"Нашим грошам"-ТВ освітяни підтвердили: Отрош в університеті - не працювала.

Слідство триває вже два роки і знаходиться у Печерському суді, в якому колеги старшої Отрош відмовляються брати участь у процесі над її дочкою і один за одним подають . Офіційна причина: вони працюють із матір’ю судді, щодо якої ведеться слідство.

Лише у грудні 2015 року Печерський суд представникам ГПУ доступ до документів. Однак результати перевірки у судовому реєстрі приховали.

Звільнення старшої Отрош - питання часу і політичної волі. Жінка має впливових друзів: ЗМІ пов’язують її із Андрієм Портновим, екс-заступником голови адміністрації президента Віктора Януковича. Старша Отрош з Портновим разом були членами Вищої ради юстиції. Молодша - стала його сусідом. Інні Отрош подарували трикімнатну квартиру на Печерську на вулиці Задніпровського, 36в. В цьому ж будинку володіє нерухомістю і сам Андрій Портнов.

Також молодій судді у 2013 році хтось подарував мільйон гривень. У її декларації зазначено три квартири, заміський будинок на 450 кв.м. і LEXUS RX 350. Зазначимо: до призначення суддею дівчина встигла лише декілька років попрацювати помічником приватного нотаріуса.

Микола Якименко

Судею госпсуду був призначений ще Кучмою у 2002. Бізнесу не має і не мав. За декларацією у власності Миколи Якименка автівка Kia Sephia 1999 р.в. Натомість чоловік приїздить на роботу на авто Jeep Grand Cherokee, вартістю понад мільйон гривень. У деклрації судді ця автівка не зазначена.

You must be registered for see images
You must be registered for see images


Записаний Jeep на Мойсеєнко Вікторію Миколаївну, яка прописана разом із дружиною судді Наталією Якименко. Ймовірно, це дочка судді. Донедавна, під цими ж номерами їздив Mercedes GL 550, вартістю понад 3 млн грн, записаний на 74-річну матір судді Зою Якименко.

Єдина, хто має бізнес у сім’ї судді - дружина Наталя Якименко. Жінка є співзасновницею ТОВ “Чарівщина”. Фірма займається видобутком піску, гравію і глини. Однак, жодна із дорогих автівок сім’ї на дружину не записана.

Олена Чинчин

На роботу суддя приїжджає на Lexus RX 350. Авто записане на чоловіка - Миколу Чинчина, екс-слідчого МВС.

You must be registered for see images
You must be registered for see images


У березні 2013 року Віталій Захарченко 36-річного Миколу Чинчина начальником Головного слідчого управління МВС України. У березні 2014 року Аваков звільнив чоловіка судді. Після звільнення Чинчин зареєструвався, як ФОП у Києві. За 2014 рік заробив майже мільйон грн. Ще мільйон чоловік отримав від продажу нерухомості. Дохід Миколи Чинчин за 2013 рік становив всього 64 тис. грн. Раніше бізнесу ні суддя, ні її чоловік ніколи не мали.

У декларації судді за 2015 на чоловіка записана квартира у Києві 119 кв.м. На саму суддю записана 1/3 квартири, площею 100 кв.м. і Lexus RX 350.

У власності батька Миколи Чинчина дві квартири в Новопечерських Липках. Матір екс-слідчого - співзасновниця донецької компанії “Тітан”. Ця компанія черен низку інших юросіб пов"язана із ТОВ "Ліспром", яке отримувало державні підряди на ремонт судів.

У 2015 році управління державної судової адміністрації України в Київській області замовило на 3,5 млн грн. ремонт у судах Київської області. Ще 2 млн ТОВ “Ліспром” отримало за ремонт судів Донецької та Луганської області, підконтрольних Україні. Окрім того, у 2008-2011 рр "Ліспром" отримав 8 млн грн від і у 2015 році виходив на тендери "Укргазвидобування".

На початку 2016 року співзасновниками “Ліспрому” були Савелій Житомирський (РФ), Владислав Олійник та Олександр Адамаович (Донецьк).

Але до лютого 2015 року серед співзасновників було ще й іноземне підприємство “Гленорд”, серед власників якого компанія “Дюфор”, яке є дочірнім підприємством ТОВ “Магніт”. У 2002 році співвласником “Магніту” була Світлана Чинчин, а сам “Магніт” був співзасновником вже згадуваного “Тітану” тієї ж Чинчин.

 
Останнє редагування:

forbes

Well-Known Member
Алла Пригунова

На посаду судді Алла Пригунова була призначена у 2008 році. На роботу жінка приїжджає на авто Audi A5, вартістю майже мільйон.

You must be registered for see images
You must be registered for see images


Пригунова фігурує у розслідуванні ГПУ. Слідчі , що адвокат підбурив свого клієнта дати суддям, які розглядали його справу, в тому числі і судді Пригуновій, хабар у розмірі 20 тис. доларів за вирішення справи. Адвокат, як запевняють слідчі, попередньо змовився із суддями.

Натомість, представниця Феміди запевняє, що звинувачення безпідставні: "Я вважаю, що ця справа, в якій мене звинувачують в отриманні хабаря, безпосередньо пов’язана з моєю позицією щодо судді Вищого господарського суду Артура Ємельянова. Більш детально я поки що не можу розповісти, оскільки по суті справа ще не слухалась."

Справу проти Пригунової дійсно відкрили за декілька місяців після того, як вона заявила про тиск і погрози з боку екс-судді Вищого господарського суду Артура Ємельянова. Саме на його рахунках ліхтенштейнська фінрозвідка заарештувала 13 мільйонів франків.

Згідно декларації за 2015 рік у власності судді квартира - 113 кв.м., 73 кв.м. - в користуванні, й Audi A5 - у користуванні. У власності її 78-річного батька, Бориса Пригунова, також квартира на 113 кв.м., подарована суддею й той самий автомобіль Audi A5, яким користується суддя. Окрім того батьку Пригунової належить СБУ земельна ділянка у Голосіївському р-ні м. Києва.

Роман Бойко

До переходу у суд у 2009 році - займався адвокатською діяльністю. Згідно декларації Бойко має оформлену у 2014 році квартиру на 150 кв.м. В декларації за 2015 рік дохід судді - 230 тис. грн та 1 млн грн на рахунках у банках. Дохід дружини Оксани Бойко -7 млн грн.

У власності Романа Бойко дві ділянки на Київщині - 1 тис кв. м. і 19,5 тис. кв.м. Обидві - подарунок від держави. Дружину судді держава землею також обдарувала - ще 1,95 га. Ще дві ділянки під Києвом (0,044 та 0,24 га) жінка придбала у 2014 році. Обидві ділянки розташовані на самому узліссі. Нині тут працюють будівельники. Два поверхи уже збудовано.

Оксана Бойко - приватний підприємець. Землю вона собі може дозволити. Набагато цікавіша історія - спроба отримати в Харкові семиповерховий історичний будинок - колишню мануфактуру, зведену у 1914 році. Будівлю орендувала компанія Бойко “АЕЛІТА”. Пысля закінчення у 2007 році договору оренди, регіональне управління фонду держмайна провело конкурс. Приміщення передали іншій компанії, однак харківська АЕЛІТА подала позов про скасування результатів конкурсу та приватизацію будівлі. Судовий процес по історичному будинку у Харкові опинився в Господарському суді Києва. Компанія Бойко спробувала приватизувати майно за 199 тис. грн, хоча експертиза оцінила будівлю в 11 мільйонів гривень.

Вікторія Джарти

Дочка регіонала Василя Джарти, дружина екс-нардепа від ПР Валерія Омельченка, що голосував за диктаторські закони. У 2013 році 32-річну Вікторію Джарти призначили суддею безстроково. Нині вона у відпістці по догляду за дитиною, офіційно не звільнена. У її власності сотні квадратних метрів нерухомісті у Ялті, Донецьку, а ще є будинок, площею 610 кв. м. у с. Романків на Київщині. Будинок таких самих розмірів у тому ж Романкові сьогодні можна за понад 40 млн грн.

You must be registered for see images

 
Останнє редагування:
  • Like
Реакції: Haup

forbes

Well-Known Member
За місяць до введення "проахметівської" формули співмешканка голови НКРЕ придбала будинок Зінченка у $2 млн.
Наші гроші (ТВ)

У лютому 2016 року співмешканка голови Нацкомісії регулювання енергетики та комунальних тарифів (НКРЕКП) Дмитра Вовка купила будинок в селі Іванковичі під Києвом. Вартість маєтку ріелтори оцінюють у 1,5-2 мільйони доларів США, йдеться у розслідуванні Мар"яни Мотрунич для програми "Наші гроші з Денисом Бігусом".

Маєток раніше належав заступнику голови Верховної Ради та співзасновнику телеканалу Інтер Олександру Зінченку. Площа будинку - майже 800 кв.м., ділянка землі - півгектара. В 2004 році офіційно Зінченко сплатив за маєток 250 тисяч доларів. Нині ріелтори оцінюють ринкову вартість подібного житла у півтора-два мільйони доларів. Чотириповерховий маєток - сусідній з будинками екс-міністра палива й енергетики Юрія Бойко та екс-міністром екології Миколи Злочевського.

You must be registered for see images
You must be registered for see images
Офіційно нерухомість оформлена на Лілію Сільченко. Сільченко не має і не мала ніколи бізнесу. Її батьки теж не були підприємцями. Де працює пані Лілія - невідомо. Документарного зв"язку між Ліліяєю Сільченко та Дмитром Вовком - майже немає, однак сусіди Сільченко упізнали фотографію Вовка, а журналісти програми пізно увечері зустріли голову НКРЕКП під будинком Сільченко:

You must be registered for see images


"- А Ви тут проживаєте?

- Ні. В мене є свій приватний час."

Про вірогідні джерела доходу для придбання будинку такої вартості - Дмитро Вовк говорити відмовився.

"- А чим вона займається?

- А це не до мене питання.

- Ну Ви ж її знаєте. Чим вона займається, скажіть, будь ласка.

- Я можу мати приватне життя?

- Можете. А Ви можете нам допомогти зв’язатися з Лілією?

- Дякую Вам, дякую Вам."

Через місяць Нацкомісія міняє формулу ціни на вугілля, яке держава закуповує для теплоелектростанцій. Нова формула отримує назву "Роттердам + доставка". Згідно планам Нацкомісії, вугілля українських виробників купується за ціною палива у нідерландському порті Роттердам ( Південноафриканське або американське вугілля, транспортоване морем до порту). Більше того, до ціни докинули ще й уявну вартість перевезення з Роттердаму до України та перевалку такого вугілля в порту.

You must be registered for see images
You must be registered for see images


Проте Україна не завезла з Роттердаму жодної тони вугілля. Воно потрапляє на українські електростанції із непідконтрольних територій у Луганській та Донецькій областях, а також з Волинської, Львівської та Дніпровської областей. Комісія запропонувала купувати українське вугілля за ціною африканського палива, перевезеного через півсвіту. Відразу після прийняття формули облігації вугільно-енергетичного монополіста компанії ДТЕК Ріната Ахметова зросли на 40%. Гендиректор ДТЕК Максим Тимченко у квітні , що ці облігації скуповувала інвесткомпанія ICU: "За нашими даними, компанія ICU набувала облігації ДТЕК з випуску 2013 року. Проте ця інформація на сьогоднішній день могла втратити актуальність". Зазначимо, що чинний голова НКРЕКП з 2009 по 2013 працював віце-президентом з корпоративних фінансів у компанії ICU Валерії Гонтаревої.

Нова методика "Роттердам + доставка" лягла в основу всіх інших розрахунків для встановлення тарифів. Експерт Андрій Герус зазначає, що "та ціна із завищенням вона закладена в наш тариф електроенергії і це є власна одна з причин того, чому тарифи ростуть. І якщо та формула не буде змінена, то вони будуть продовжувати рости".

Саме в час прийняття формули «Роттердам + доставка» голова НКРЕКП, Дмитро Вовк, реєструєМерседес GL 550 2010 р.в., який вартує до 40 тис дол. Продавцем автівки стала - Лілія Сільченко.

You must be registered for see images
You must be registered for see images
Дмитро Вовк не став коментувати нову покупку. Замість відповіді на питання анонсує регламент засідання:

"- А чому Ви сьогодні не на своєму новому Мерседесі?

- Я Вас запрошую сьогодні гарний привід відвідати Комісію. Сьогодні розглядається питання Львівводоканал. Можете побачити як ефективно управляється підприємство."

За останні 3 роки доходи Вовка суттєво знизилися. За 13-й рік задекларував понад мільйон гривень. У 2014, після роботи у московському філіалі компанії Рошен - майже 640 тис грн і 2 млн в російській рублях. За рік роботи в Нацкомісії, Дмитро Вовк майже нічого не заробив. Сума сукупного доходу за 2015 - всього лиш 68 997 грн і 90 копійок. На банківських рахунках за минулий рік трохи більше 1 млн грн. За 2015 - задекларований Infiniti M35 2007 р.в., а в декларації за 2013 рік вказано Mercedes-Benz ML 350 2008 р.в.

Офіційно Дмитро Вовк задекларував 2 земельні ділянки та житловий будинок на 243 кв. м., придбаний 2009 року у селі Зелений Бір. Також задекларовано третину квартири в новобудові Солом’янського району Києва, та квартиру на Печерську, придбану 2014 року. При ринковій ціні квартир з радянським ремонтом у 1200 доларів за квадратний метр, Вовк зумів купити квартиру майже вдвічі дешевше.


 

forbes

Well-Known Member
Аваков дарує штурмові гвинтівки під виглядом пістолетів
06.09.2016

Після приходу у крісло міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з лютого 2014 по серпень 2016 року МВС видало 1150 екземплярів нагородної зброї. Під виглядом пістолетів нагороджені отримували пістолети-кулемети та штурмові гвинтівки. В період з 2010 по 2014 рік МВС нагородило лише 287 осіб.

Нагородну зброю можуть дарувати Президент, Міністерство оборони, Служба безпеки і Міністерство внутрішніх справ. В Адміністрації Президента перелік нагороджених не приховують. З 1995 року вручено всього лиш 140 одиниць, там видають виключно вітчизняні пістолети - Форт-12.

You must be registered for see images


Набагато цікавіші зразки зброї дарують в СБУ, МВС та Міноборони. Минулого року Міністр оборони Степан Полторак нагородив секретаря РНБО Олександра Турчинова маузером 7,63 мм, німецьким пістолетом часів Першої світової. Тодішній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк у травні 2015 року нагороджений «за визначні заслуги у забезпеченні обороноздатності країни… честь і доблесть» пістолетом-кулеметом «Томпсон», зразка 1928 року. Радник Авакова, Зорян Шкіряк, із своєю нагородною зброєю нерозлучний: «Офіційно це нагородна зброя, і власне, з нею я і постійно знаходжуся в тих містах, які є ризикованими».

You must be registered for see images


Восени 2014 Аваков теж перед камерами хизувався зброєю: пістолетом «Барак» ізраїльського виробництва. Крім, «Барака» є в нього і вітчизняний «Форт». Та восени минулого року арсенал Авакова поповнив міністр оборони Степан Полторак. Подарував американський Кольт М1911, зброю військових США. Такий самий отримав і Міністр юстиції Павло Петренко.

You must be registered for see images
You must be registered for see images


Сам Аваков як і Міністр оборони теж дарує нагородну зброю. Юрист Микола Ореховський сумнівається у законності роздачі цивільним зброї: «Якщо це відомча відзнака, вона є заохоченням військовослужбовцям, відповідно до Закону України про Дисциплінарний статут Збройних сил, то яке відношення, наприклад, народні депутати мають до військової служби».

Кого насправді нагороджують в МВС – не знає й саме міністерство. На запити Української асоціації власників зброї МВС двічі повторило, що не веде обліку нагородної зброї. За підрахунками Асоціації - в Україні роздарували близько 50 тисяч стволів. «Сьогодні можна казати, що в нас на руках щонайменше від 40 до 50 тис нагородних стволів», запевняє голова Асоціації Георгій Учайкін.

You must be registered for see images

You must be registered for see images


З 2010 року до лютого 14 року в МВС роздарили 287 короткостволів. Серед них екзотичні: німецький Walther, револьвери Нагана, іспанець Llama та аргентинець Bersa, американець Wilson Combat та ізраїльський DesertEagle.

З приходом до міністерства Арсена Авакова зріс і асортимент подарунків. «Нема такого пістолета «Форт 221», це штурмова гвинтівка, це зовсім інший клас зброї. Це військова зброя, якою озброюються солдати як індивідуальною зброєю. Це зброя з довжиною ствола, там 360 мм і більше із зовсім іншими боєприпасами, тобто, в класифікації це дуже сильно відрізняється від пістолета. Вона в нас коштує до порядку 6 тис дол. 5-6 тис дол і це дуже перебільшена ціна, але із-за того, що вона була призначена до державного замовлення» - пояснює експерт зі зброї Микола Мікуліч. В оригіналі це ізраїльська штурмова гвинтівка «Тавор». Таку ж гвинтівку збирають у КНПО «Форт» з імпортних компонентів. З 2009 року нею озброюються прикордонники, СБУ та вже зараз і бійці Нацгвардії.

You must be registered for see images
You must be registered for see images


«АКМС – це не пістолет, АКМС 7.62 – це автомат Калашникова, Форт 226, 9 на 19 – це теж не пістолет, це пістолет-кулемет. Форт 17 – пістолет, 21 03 – пістолет, Шедов – пістолет, Беретта ПХ – пістолет. Форт 221 5.45 на 39 – ніяк не пістолет, це автомат повноцінний» - коментує Мікуліч: "Кіл-Тек – пістолет, АПС – це пістолет, але це автоматичний пістолет, використовується для екіпажів бойових машин. Він вважається пістолетом, але він має режим автоматичного вогню. МП5 К 4 – бойова зброя, яку використовують спецпідрозділи в світі. Це короткий пістолет-кулемет, німецької фірми Heckler & Koch."

You must be registered for see images
You must be registered for see images

You must be registered for see images
You must be registered for see images


Микола Мікуліч зауважив, що у списку третина зброї не пістолети. «Тут 30% це автомати, це зброя військового призначення. І я чомусь більш, ніж певен, що вона не деактивована, в плані автоматичного вогню, оскільки це нагородна, вона не підпадає під мисливські всі директиви, тому я певен, що ця зброя має режим автоматичного вогню. Це не дитяча забавка і це бойові автомати, якими озброюється сучасний солдат».

Хто і за яким принципом у МВС визначає, кому і яку саме модель подарувати - невідомо. Не зрозуміло, чим керуються в МВС нагороджуючи штурмовими гвинтівками. Правове підґрунтя дарувати таку зброю выдсутнє, зазначають юристи. Окрім того, незрозуміле походження сучасної автоматичної зброї, яку дарує МВС, адже у міністерстві зазначають, що гроші на закупівлю - не витрачались.

You must be registered for see images


Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков надавати інформацію про те, кому з народних депутатів він подарував вогнепальну зброю, навіть на депутатський запит. 15 червня стало відомо, що Верховної Ради вогнепальною зброєю. Пізніше міністр повідомив, що .

 
Останнє редагування:
Зверху