Спорт та політика...

acernotik

Active Member
Наверное, это сюда
You must be registered for see medias
You must be registered for see medias
 

goool

Well-Known Member
"Црвена Звезда" отказалась от сборов в Турции из-за уважения к России
Генеральный директор "Црвены Звезды" Звездан Терзич сообщил, что клуб откажется от зимних сборов в Турции. Белградцы таким образом проявили солидарность с российскими командами. Напомним, что сегодня РФС рекомендовал клубам воздержаться от турецких сборов из-за охлаждения отношений между странами.



- Мы определенно решили, что не поедем в Турцию, - цитирует "Р-Спорт" Терзича. - Это было бы некорректно из-за инцидента, который произошел между Турцией и Россией. "Црвена Звезда", самый большой сербский клуб и чемпион страны, не поедет проводить зимние сборы в Турции. Мы не можем этого сделать из уважения к России.
 

goool

Well-Known Member
Мэр Гента: «Не хотим, чтобы нас беспокоили пьяные русские»
Теги


Мэр Гента Даниэль Термон рассказал, почему власти города не хотят пускать на стадион болельщиков «Зенита» в домашней игре Лиги чемпионов.



«Если вспомнить прошлые матчи, то проблемы с болельщиками гарантированы. Они забронировали все отели в центре города, а в это время у нас начнется зимний фестиваль. Мы не хотим, чтобы нас беспокоили пьяные русские», – приводит слова Термона Voetbalkrant.



Издание отмечает, что власти Гента не могут запретить болельщикам «Зенита» приехать в город, так как бельгийское законодательство, в отличие от французского, например, таких мер не предусматривает.



Ранее Термон утверждал, что беспорядки на матче «Гент» — «Зенит» могут быть вызваны тем, что в городе проживает многочисленная турецкая община.
 

goool

Well-Known Member
Президент Мавритании приказал пробить серию пенальти на 63-й минуте матча
Матч за суперкубок Мавритании был завершён на 63-й минуте серией пенальти. Такое решение принял президент страны Мохаммед Ульд Абдель-Азиз, который присутствовал на поединке, информирует The Guardian.



Сообщается, что глава государства лично приказал провести послематчевую серию пенальти, не дожидаясь конца второго тайма. У Абдель-Азиза нашлись более важные дела, поэтому игру остановили при счёте 1:1.

Кроме того, президент был резко недоволен низким темпом матча. Однако глава федерации футбола Мавритании заявил, что решение было принято после переговоров с наставниками и президентами клубов.
Источник:
 

goool

Well-Known Member
Стало известно имя болельщика, впервые выбежавшего на поле с украинским флагом в Монреале в 1976 году
You must be registered for see images

Цікавий стався на матчі між збірними НДР та СРСР (2:1), який відбувся 27 липня 1976 року в Канаді. Під час півфінального матчу Олімпійських ігор 1976 року на поле вибіг уболівальник у вишиванці та з прапором України, станцював гопак і після був спокійно відведений з поля поліцією.


Трохи пізніше в українській діаспорській газеті в США, "Свобода" (ч. 142 від 10 серпня 1976), була надрукована замітка про цей інцидент. Про це пише сайт UA-Футбол.


"Козак" - 20-річний Данило Мигаль із Тандер-Бей, Онтаріо.


"Монреаль (УОПС). Поверх 50.000 глядачів в олімпійському стадіоні дивились 27 липня на півфінальне змагання копаного м'яча між Східньою Німеччиною та совєтською дружиною, яка складалася переважно з українців київського ,Динамо". Між глядачами були понад 150 молодих українців, які вивісили український прапор — на 30 стіп довгий — та які стояли знов у сорочинках, з виписаним на них поодинокими літерами гаслом: "СВОБОДА УКРАЇНІ". В другій половині змагу 20-літній Данило Мигаль, член СУМу із Тандер Бей, Онтаріо, вибіг на спортову площу із синьо-жовтим прапором. вигукуючи слова "Свобода Україні"! Серед здивованих грачів почав в середині площі танцювати гопака, а публіка спонтанно вибухла грімкими оплесками — і гру припинено. Вибігли три поліцаї й відпровадили Мигаля з площі.

Його затримали приблизно одну годину й потім звільнити без кари. Член Українського Олімпійського Комітету мав нагоду розмовляти з Мигалем зараз після звільнення. Мигаль сказав, що один поліцай, вбраний по-цивільному, пробував переконати його по-українському, що його протест українцям ні чого не допоможе та загрожував йому вивозом в Советський Союз...


Мигаль пояснив, що хотів своїм вчинком драматизувати долю українського народу і також хотів підтримати українських футболістів, подібно як це зробили своїм прапором молоді фіни після перемоги Лассе Вірєна в бігу на 10 000 метрів 26 липня. Мигаль заявив, що хоч знав декого з інших молодих українців на стадіоні — свій протест заплянував зовсім самостійно".


You must be registered for see images


Тоді і про цей випадок, і про інші спроби діаспори пробудити національні почуття в українських спортсменах із Союзу писав тижневик The Ukrainian Weekly. Кажуть, що українці спалили радянський прапор, який зняли з флагштока.


Цікава реакція коментатора. На початку відео він закінчує якусь фразу про збірну НДР. І далі: "о, це цікаво, я припускаю, що це вболівальник НДР. Кольори його прапора схоже підтверджують це, але він танцює на радянський манер. Під час того, як публіка зустрічає його оваціями, поліція втручається, але ввічливо. Так, іноді футбол викликає, як і інші види спорту, ентузіазм, але все ж шкода, що доводиться переривати матч. Але в кожному разі, йому вдалося переграти уважність охорони стадіону..."


Чемпіонами Олімпіади тоді стали футболісти збірної НДР. Команда СРСР здобула "бронзу".


Радянська збірна тоді складалася переважно із гравців київського "Динамо":

Володимир Астаповський (в)
Олександр Прохоров (в)
Віктор Звягінцев
Віктор Матвієнко
Стефан Решко
Володимир Трошкін
Михайло Фоменко
Анатолій Коньков
Леонід Буряк
Володимир Веремєєв
Віктор Колотов
Олександр Мінаєв
Олег Блохін
Володимир Онищенко
Леонід Назаренко
Володимир Федоров
Давид Кіпіані


Трeнeр — Валерій Лобановський.



Источник:
 
Зверху