"Мови" та "языки".

  • Автор теми Shurik-best
  • Дата створення

Дубляж фільмів якою мовою вам більш подобається?


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    578

hed1n.ru

стебанутый
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Польшу ещё вспомните....Рiч Посполиту
 

rfvgy

Ukrainian
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Польшу ещё вспомните....Рiч Посполиту
Да вспомню.
Пример возьму с Финляндии.Которая была под Шведами до 18 столетия.Рос .империя,типа освободила их.Возродила финский язык ( это ! факт) рабства ,в отличие от Украины ,ненасаждала.В итоге имеем в Финляндии 2 государственный -Шведский .Но не :figa: руский.
Вы дорогой hed1n в Украине и полякам 2 государственный язык дадите.?
Может ещё кому?
 

Life-ua

+ плюс - минус
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Не залишиться - бо ніхто не заважатиме кожному спілкуватися мовою, якою сам вирішить.
А зараз хто заважае спілкуватися будь-якою мовою в Україні ???

Конституция Украины :

Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова.
Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування
української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території
України.
В Україні гарантується вільний розвиток, використання і
захист російської, інших мов національних меншин України.
Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування.
Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України
та визначається законом.
Вільне використання любої мови гарантуєтся Конституцією , і це дотримуєтся в сто раз більше від потрібного - бо в деяких областях державна мова знижується ! Не путайде статус державної мови з правом використовувати мови !

До того ж, східні регіони - історично російськомовні. І не важливо при цьому, державна російська мова, чи ні
НЕПРАВДА ! Історична мова Українська , йдіть не в СССР де були русифіковані Українські города - а в часи раніше !


навіть якщо російській мові нададуть статус державної, це не означатиме, що люди там забудуть українську.
Це озгначатиме що створятся передумови для того щоб східні регіони законно повністю перейшли на використання россійьською мовою - а фактично повне знищення на сході Українською !
 

Life-ua

+ плюс - минус
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

так само можуть облаяти і на українськомовних сайтах, якщо там спробувати спілкуватись російською. все ж залежить від людей. якщо вони інтелигентні і виховані, то хоч казахською спілкуйся, аби тебе розуміли. а якщо ні - то ніхто не зважатиме, російською ти говориш чи українською. наполягаю, що на мою думку надання статусу другої державної російській мові - це ознака пошани до російськомовної частини населення України.
Ага , піди хочаб на форум ЧФ - і ПРОЗРЕЕШЬ коли заговоришь Українською тебе назовуть б*дл*м и тебе разом з твоєю країною пошлють три раза , а ще якщо скажешь що ти за Українську мову - тебе сразу назовуть нациком і фашистом (тільки за те що підтримуєшь Українську мову) (уж повірте знаю) І це так завжди ...

А насчёт пошани : то це такой буде означати знак зневаги до Україномовних громадян України і до Української історії та культури . :(
 

Chris

vivo simplemente
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Батьки моїх батьків жили в цьому регіоні ще за царя, і розмовляли російською! Тому не треба відтворювати позицію шановного Президента і казати, що українці внаслідок геноциду були "витравлені" Росією! А також, що російська мова тут - наслідок СРСР.
До того ж, Life-ua, щодо Вас, помітно, що думаєте Ви все ж російською, бо подекуди виникають у Вас самі що не на є справжні русізми. Тому раджу Вам потренуватися в спілкуванні тією мовою, яку Ви так захищаєте.
Щодо того, що я плутаю право спілкуватися будь-якою мовою і наданням їй статусу державної, то:
1. Хіба можна порівнювати в нашій країні російську мову з будь-якою іншою закордонною у рівні спілкування їми? Це як мінімум нерозумно.
2. Life-ua, Ви незгодні з собою ж, бо пишете в одночас і те, що ніхто нікому не забороняє спілкуватися мовою, якою сам забажає, а потім кажете щось про незаконне використовування інших мов, окрім державної :)
І наприкінці для Фокса Малдера: я вже зазначила, що рідна для мене мова - російська (до того ж рідна для мене саме історично - дивиться вище), але я знаю, як ставити апостроф, не переключаючи розкладку клавіатури (і Вам про це писала вище). Чи не означає це, що мене більше цікавить українська, ніж Вас? Подумайте про це.
 

Life-ua

+ плюс - минус
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Батьки моїх батьків жили в цьому регіоні ще за царя, і розмовляли російською! Тому не треба відтворювати позицію шановного Президента і казати, що українці внаслідок геноциду були "витравлені" Росією! А також, що російська мова тут - наслідок СРСР.
1) Не знаю як ваші батьки - але те що населення розмовляло Українською знаю :)
2) Позиція президента мені не цікава - у мене своя думка (я його не підтримую як політика)

До того ж, Life-ua, щодо Вас, помітно, що думаєте Ви все ж російською, бо подекуди виникають у Вас самі що не на є справжні русізми. Тому раджу Вам потренуватися в спілкуванні тією мовою, яку Ви так захищаєте.
Мої батьки оба родом з ниношньої территорії россії , в сімї розмовляли россійською (я не винен) - я з радістю хочу перейти повністю на українську , я народився в Сумах і вважаю себе Украинцем. (вважаю що всі громадяни повинні поважати і підтримувати державну мову) доречі вони також підтримують що державною мовою повинна бути тільки Українська .

2. Life-ua, Ви незгодні з собою ж, бо пишете в одночас і те, що ніхто нікому не забороняє спілкуватися мовою, якою сам забажає, а потім кажете щось про незаконне використовування інших мов, окрім державної :)
Топто ? (не зовсім зрозумів що я таке казав)

В Україні : ви можете легко відкрити россійськовикладацьку школу , газету на россійській мові , телевізійниц канал и т. п. - ніхто вам не забороняє .

В Россії-ж майже едина газета Української діасори й та викладаєтся россійською , едина бібліотека в Москві з Українськими книжками й та зараз закрита стоїть (можєливо на данную минуту вже розрішили поновити роботу) , коли Україна хотіла построїти Українську школу в Тюмені - їй не розрішили .

Я к тому що краще-б ви переймалися-б також чому в Россії де проживають мілліони виходців з України - перешкоджається все українське !
 
Останнє редагування:

Фокс Малдер

Торговець чорним деревом
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

До того ж, Life-ua, щодо Вас, помітно, що думаєте Ви все ж російською, бо подекуди виникають у Вас самі що не на є справжні русізми. Тому раджу Вам потренуватися в спілкуванні тією мовою, яку Ви так захищаєте.
Яка різниця хто якою мовою думає на даний момент та скільки хто вжив русизмів за одиницю часу. У Life-ua є почуття гордості за свою надежність до українського коріння та висока національна свідомість... І це саме головне. А уникнення русизмів то все справа часу та мовної практики...

для Фокса Малдера: я вже зазначила, що рідна для мене мова - російська (до того ж рідна для мене саме історично - дивиться вище), але я знаю, як ставити апостроф, не переключаючи розкладку клавіатури (і Вам про це писала вище). Чи не означає це, що мене більше цікавить українська, ніж Вас? Подумайте про це.
Це говорить лише про те, що Ви кращий користувач компа, ніж я. І все, нічого більше.

А взагалі, Вам нагадали, як в інших країнах плекають свої національні мови, та навели лише деякі факти про те, як нищили українську за часів СССР, а також протягом віків в Російській імперії. У Вас запитали: "Ви пропонуєте тепер не відроджувати українську мову, не відновити історичну справедливість, а закріпити її нищення законодавчим чином, шляхом надання статусу державної для мови російської?". Замість цього Ви наводите аргументи типу "Сам дурак!" (ти не так думаєш та вживаєш русизим, а ти не вмієш користуватись клавіатурою). Я гадаю, що це не солідно для дорослої людини.
 
З

Зверюга.ua

Guest
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Шановні, та припиніть товкти воду у ступі! Опитування говорить само за себе!
І які б аргументи тут зараз ненаводили прибічники російської мови, але громада висловилась і не в їх користь!
 

Chris

vivo simplemente
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Вам нагадали, як в інших країнах плекають свої національні мови, та навели лише деякі факти про те, як нищили українську за часів СССР, а також протягом віків в Російській імперії. У Вас запитали: "Ви пропонуєте тепер не відроджувати українську мову, не відновити історичну справедливість, а закріпити її нищення законодавчим чином, шляхом надання статусу державної для мови російської?". Замість цього Ви наводите аргументи типу "Сам дурак!" (ти не так думаєш та вживаєш русизим, а ти не вмієш користуватись клавіатурою). Я гадаю, що це не солідно для дорослої людини.
Якщо Ви мене не зрозуміли, поясню.
Як я вже декілька разів казала - моя рідна мова - російська. Але думаю Ви вже могли помітити, що українською я володію вільно. Це означає те, що українську мову я люблю і що заради цієї любові доклала деяких зусиль, щоб мати змогу вільно єю висловлюватись. Тому я вважаю, що маю право "тикнути" вам з Лайфом в ваші помилки, бо суржик - це не гідно, а апостроф - це не мова програмування. Досить просто цікавості, щоб знати такі речі. Якщо ні - то це не гідно для людей, які так відстоюють свою національність і свою національну мову.
"Факти", на яких Ви наполягаєте є фактами лише для певної групи людей (т.з. "націоналістів"), які звикли критикувати і ненавидіти все російське. Я знайома з історією, і не треба мені казати, хто кого гнобив. Не було такого.
Схід і Захід України - не одне й те ж, як би деякі не хотіли закрити на це очі. І з якого боку не підходити, як би це не склалося, але для більшості людей сходу України рідна мова - саме російська (а не польська чи румунська). Тому це було б просто чесно - половина людей спілкується українською, половина - російською - тому російська мова тут теж має право бути на державному рівні. І, повторююсь, українську вона ніяк не потисне. Ті люди, для яких рідна українська, будуть продовжувати виховувати своїх дітей в традиціях української мови, у російськомовних батьків діти все одно будуть розмовляти російською.
Просто по кількості людей російська мова займає в нашій державі більше місце, ніж будь-яка інша мова. Мені здається, що це логично.
 
З

Зверюга.ua

Guest
Re: Нужен ли русский язык, как второй государственный в Украине.

Якщо Ви мене не зрозуміли, поясню.
Як я вже декілька разів казала - моя рідна мова - російська. Але думаю Ви вже могли помітити, що українською я володію вільно. Це означає те, що українську мову я люблю і що заради цієї любові доклала деяких зусиль, щоб мати змогу вільно єю висловлюватись. Тому я вважаю, що маю право "тикнути" вам з Лайфом в ваші помилки, бо суржик - це не гідно, а апостроф - це не мова програмування. Досить просто цікавості, щоб знати такі речі. Якщо ні - то це не гідно для людей, які так відстоюють свою національність і свою національну мову.
"Факти", на яких Ви наполягаєте є фактами лише для певної групи людей (т.з. "націоналістів"), які звикли критикувати і ненавидіти все російське. Я знайома з історією, і не треба мені казати, хто кого гнобив. Не було такого.
Схід і Захід України - не одне й те ж, як би деякі не хотіли закрити на це очі. І з якого боку не підходити, як би це не склалося, але для більшості людей сходу України рідна мова - саме російська (а не польська чи румунська). Тому це було б просто чесно - половина людей спілкується українською, половина - російською - тому російська мова тут теж має право бути на державному рівні. І, повторююсь, українську вона ніяк не потисне. Ті люди, для яких рідна українська, будуть продовжувати виховувати своїх дітей в традиціях української мови, у російськомовних батьків діти все одно будуть розмовляти російською.
Просто по кількості людей російська мова займає в нашій державі більше місце, ніж будь-яка інша мова. Мені здається, що це логично.
Я нічого не хочу казати що до ваших познань у історії, однак де ви її вчили? У РУДНі чи де? Ви зараз сказали таке, що кожен істроик вас би за це просто зганьбив...
Вам відомо про такі історичні події як голодомор, розтріли ураїнської інетігенції у Харкові, знищення українськії патріотів, каральні загони НКВС... Чи у вашій історії такого немає? Чи у вас просто частина України в одночас перестала розмовляти українською і раптово ні с того ні з сього почала розмовляти російською...
Вам відомо що у 20х роках Харіків був центром українського націоналістичного руху? Чи вони були націоналістами і розмовляли російською? Чи вам відомомо що більша частина українців котра мешкала на теренах донецької області, луганської були винищені голодом та репресіями НКВД... Чи ви на це відповісте, що, це все націоналістичні байки?
Вмене просто немає слів... Той хто вам викладав історію, був чи не знавцем історі, або був комуністом чи російським шовіністом, бо таке можна почути лише від тих хто ненавидить Україну і українську мову як таку!
 
Зверху