Боже, какой ужос... Не знал, что есть люди, которые думают, что на нефтегазоносных областях не добывается газ... Еще раз: посмотри карту полезных ископаемых Украины... И тебе все станет ясно.Днепровско-Донецкая нефтегазоносная область
Располагается в восточной части Украины, в пределах Черниговской, Cумской, Полтавской, Днепропетровской, Харьковской, Донецкой и Луганской областей. Выявлено 45 продуктивных горизонтов. Глубина залегания нефти до 4500 м, газа - 5000-5800 м. Нефть - малосернистая, плотность 850-860кг/м3. Газ метановый. Всего открыто 121 месторождение (17 нефтяных и 37 нефтегазовых). Крупнейшие: Гнедищенское, Мляковское, Качановское, Рыбальское. 67 газовых и газоконденсатных (Шеболинское и Ефремовское). Добыча ведется с 1952г
Не путай палец с мужским достоинством...
А для небольшого ликбеза - осиль хотя бы это:
Підприємства НАК “Нафтогаз України” (ДК “Укргазвидобування”, ВАТ “Укрнафта” та ДАТ “Чорноморнафтогаз”) здійснюють розробку нафтових, газових, газоконденсатних, нафтогазоконденсатних родовищ на суші країни та шельфовій зоні Чорного та Азовського морів. На даний час в промисловій і дослідно-промисловій експлуатації знаходяться 236 родовищ нафти і газу.
Протягом останніх шести років Компанія стабільно збільшує обсяги видобутку нафти, газу, конденсату (протягом 2007 року підприємствами Компанії було видобуто 19,2 млрд. куб. м газу, 3 млн. т нафти та 1 млн. т конденсату) (Видобуток природного газу, Видобуток нафти та конденсату)
З метою підвищення техніко-економічної ефективності процесу розробки родовищ, досягнення оптимального ступеня вилучення запасів вуглеводнів підприємства НАК “Нафтогаз України” успішно впроваджують новітні технології та техніку.
ДК “Укргазвидобування” - єдина компанія в СНД, яка впровадила та ефективно використовує технологію сайклінг-процесу. Ця технологія спеціально створена для розробки газоконденсатних родовищ з високим вмістом конденсату. Вона дає можливість значно підвищити коефіцієнт конденсатовилучення, зберігаючи при цьому запаси газу.
За технологією сайклінг-процесу розробляються 3 родовища у Полтавській області. У 2007 році за допомогою сайклінг-процесу додатково було видобуто 81 тис. тонн газоконденсату та 164 млн.куб.м газу.
Збільшення обсягів видобутку нафти, підвищення ефективності експлуатації родовищ, які розробляє ВАТ “Укрнафта”, досягається за рахунок впровадження сучасних методів підвищення нафтовіддічі пластів (нестаціонарне заводнення, залучення до розробки слабодренованих зон, закачування водних розчинів ПАР та дія на пласт гарячою водою), використання технологій інтенсифікації видобутку у свердловинах (гідророзрив пласта, торпедування, віброакустична дія, теплові методи, різноманітні фізико-хімічні обробки привибійної зони та методи комплексної дії на привибійну зону свердловин), обмеження припливу пластових вод у свердловинах, ефективного використання експлуатаційного фонду свердловин, застосування сучасного обладнання.
ДАТ “Чорноморнафтогаз” здійснює промислову та дослідно-промислову розробку шести газових, трьох газоконденсатних та одного нафтового родовища.
Підприємством запроваджуються новітні технології буріння на морському шельфі нахилених експлуатаційних свердловин з великим відхиленням від вертикалі та горизонтальним закінченням. Це дозволяє збільшувати темпи відбору нафти та газу і підвищувати економічну ефективність розробки робовищ.
До складу підприємства належить морський технологічний флот, що налічує 22 судна (транспортно-буксирні, краново-монтажні, рятувальні, протипожежні, водолазні, допоміжні).
Флот здійснює повний комплекс робіт, пов`язаних з обслуговуванням морських стаціонарних платформ і плавучих бурових установок, контролює та забезпечує безпеку як надводних, так підводних споруд.