історія української мови

yasilda

Member
Це буде спостерігатись не тільки при порівнянні української мови з латиною, а й будь-якою іншою мовою індоєвропейської язикової групи;)
Хоч фарсі, хоч вірменська мова, хоч іспанська... Треба брати просто більш ранній часовий проміжок:yes:
P.S. А якщо брати час до V—VI тис. років тому, то всі індоєвропейці розмовляли зовсім однією мовою:wheelcha:
Що конкретно "це" буде спостерігатись? Ющук навів конкретні приклади. Наведіть і Ви конкретні приклади співпадання архаїчної латини та фарсі.
Зрозуміло, що тут усі співпадіння не перелічиш. Але чим їх більше, тим, відповідно, мови є більш близькими. Тут є цікавим, як може бути стільки спільного (особливо у фонетиці) у мов, між якими відстань у тисячі кілометрів і тисячі років. І чому у жодного з наших найближчих сусідів таких явищ (особливо у фонетиці) немає?
 

Ger

Странник
Що конкретно "це" буде спостерігатись? Ющук навів конкретні приклади. Наведіть і Ви конкретні приклади співпадання архаїчної латини та фарсі.
Зрозуміло, що тут усі співпадіння не перелічиш. Але чим їх більше, тим, відповідно, мови є більш близькими. Тут є цікавим, як може бути стільки спільного (особливо у фонетиці) у мов, між якими відстань у тисячі кілометрів і тисячі років. І чому у жодного з наших найближчих сусідів таких явищ (особливо у фонетиці) немає?
Нажаль, я не філолог за фахом. Але навіть я можу зрозуміти, що у мов, що відносяться до однієї мовної сім'ї. Будуть спостерігатися схожі риси. Т.я. всі вони походять з однієї єдиної мови.

P.S. У вільний час поцікавтесь будовою тіла акул та китоподібних. Між появою і тих, й інших дуже багато часі, , вони відносяться до різних класів, але форма тіла дуже схожа. Просто еволюція будь-чого при певних схожих умовах може формувати схожі речі. Будь-де. Будь-коли. А в цьому випадку, ми ще й маємо хоч і не прямий, але зв'язок між двома мовами;)
 

yasilda

Member
Шановний Гер, "нажаль Ви - не філолг". Якщо Вам цікаві дані питання, послухайте філологів (професора Ющука, класика світового латинознавства Тронського), або ж у "вільний час спробуйте" й самі трохи порозбиратись. Якщо ж Ваша ціль - показати рівень свого інтелекту, то зробіть це в галузі рідного Вам сільського господарства й у відповідній гілці форуму.

P.S. Абсолютно примітивна суперечка виходить. Не хочеться на ній акцентуватись, але (з іншого боку) подібні "знавці" бувають дуже небезпечні, бо (як ми знаємо) на мовному питанні в Україні політика робиться.
 

Ger

Странник
Шановний Гер, "нажаль Ви - не філолг". Якщо Вам цікаві дані питання, послухайте філологів (професора Ющука, класика світового латинознавства Тронського), або ж у "вільний час спробуйте" й самі трохи порозбиратись. Якщо ж Ваша ціль - показати рівень свого інтелекту, то зробіть це в галузі рідного Вам сільського господарства й у відповідній гілці форуму.

P.S. Абсолютно примітивна суперечка виходить. Не хочеться на ній акцентуватись, але (з іншого боку) подібні "знавці" бувають дуже небезпечні, бо (як ми знаємо) на мовному питанні в Україні політика робиться.
Ну якщо, Ви вже не приводите нових доказів, і вже почали поливати мене багнюкою. Це по-перше, досить яскраво демонструє Ваш культурний рівень; по-друге, відсутність нових аргументів з вашого боку та відсутність заперечення моїх, говорить мені про те, що правда на моєму боці.

P.S. Хоча я, навіть, вибачуся перед Вами. Бо я готуюся до "Серця Київа" і тому тренуюся дебатувати, на любі теми.:blush:
 

O_____OZ_____Z

Impressionist
Поясніть будь ласка зміст, вживаного вами слова, "любі"?

Це мовою сумського суржику написане словосполучення "будь які"?

Чи це с лексикону Віктора Андрійовича "любі друзі"?



Можливо ви дійсно гілки форуму сплутали?
 

MagicOPromotion

New Member
що таке нацицюрник знаю, здається знаю
=laugh1= також знаю, що означає слово "файно" а соь що означають інші два слова?
а на рахунок слів... Наша мова красива не поодинокими словами, а саме своєю мовою, звучанням, тому я вважаю, що вибирати улюблені українські слова недоцільно, адже кожне слово нашої мови, красиве за звучанням, та кожне несе у собі щось цікаве.
(кстати, не сочтите за рекламу - лучшей программой для раскрутки сайта является ; версии 2.9 и 3.0 устарели более двух лет назад, и в сотни раз уступают по пробиваемости и эффективности)
 
Зверху