Російсько-Українськи відносини.

rfvgy

Ukrainian
Дружбі кінець: Україна припинила дію угоди про дружбу з РФ
Україна припиняє дію договору про дружбу з Росією через збройну агресію останньої. Експерти вважають цей крок логічним.

Акція протесту перед посольством РФ у Києві проти захоплення українських військових суден в Керченській протоці

Верховна Рада України в четвер, 6 грудня, схвалила . За відповідний президентський законопроект проголосували 277 народних депутатів. Згідно з проектом закону, дія договору про дружбу припиняється з 1 квітня 2019 року.

"Припинення дії Договору про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною та Російською Федерацією звільняє Україну від будь-якого зобов'язання щодо його виконання і не впливає на права, зобов'язання або правове становище України, що виникли в результаті виконання договору до припинення його дії", - йдеться в законі.

Депутати Верховної Ради ухвалили рішення, враховуючи збройну агресію Росії проти України, яка є істотним порушенням договору про дружбу, пояснюється в документі. Також у пояснювальній записці до законопроекту зауважується, що припинення дії договору не матиме негативного впливу на ринкове середовище, права громадян та інші сфери суспільних відносин.

Завершення "дружби на папері"

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією було підписано 31 травня 1997 року. Він набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами) терміном на 10 років із подальшим автоматичним продовженням так само на десятирічний термін, якщо щонайменше за півроку до закінчення терміну дії угоди сторони не заявляли про свій вихід з неї.

Саме це було вирішено зробити цього разу під час вересневого засідання РНБО. Спочатку, 17 вересня, президент підписав указ, що надавав чинності рішенню Ради національної безпеки і оборони. 24 вересня, менше ніж за тиждень до граничного терміну, . 3 грудня президент України Петро Порошенко запропонував Верховній Раді закріпити зміни, пов'язані із розірванням угоди, в національному законодавстві.

Як пояснив колишній заступник міністра закордонних справ Данило Лубківський, Погодження Ради у цьому випадку є просто виконанням процедури, передбаченої українським законодавством. "Рішення про припинення (дії міжнародних договорів, - Ред.) ухвалює орган, який дав фінальне добро, ратифікував документ. А це Верховна Рада", - зазначив дипломат.

Розірвання угоди - логічний крок

Розірвання так званого "великого" договору з Росією саме зараз є логічним кроком, переконані всі опитані DW експерти. Так, директор Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України Сергій Корсунський зазначив, що до цього вихід з угоди міг завадити Україні відстоювати свою позицію в міжнародних судах проти РФ.

Але те, що Київ формально не розриватиме угоду, а просто не подовжить її термін ще на наступні 10 років, дозволить уникнути такого ризику. "Це правильно одночасно і з точки зору справедливості, і з юридичної точки зору", - каже Корсунський. Про те, що достроковий вихід України з угоди був би "ризикованим кроком", говорить і експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Микола Капітоненко. А от якби Київ вирішив подовжити термін чинності ще на декаду, це б вже була "дурість" з боку української влади, переконаний експерт.

Які договори наступні до розірвання?

За словами українського міністра закордонних справ Павла Клімкіна, українська сторона вже припинила дію 48 договорів з Росією. Ще 40 можуть бути припинені найближчим часом. "Ми досконально переглядаємо нашу договірну базу", - зазначив міністр 29 листопада в ефірі ток-шоу "Право на владу" телеканалу "1+1".

Водночас, голова комітету у закордонних справах Верховної Ради Ганна Гопко повідомила, що членам парламентського комітету досі не вдалося поспілкуватися з українським міністром закордонних справ, аби з'ясувати, дію яких саме 40 угод планують припинити на п'ятому році російської агресії. Вона зауважила, що очікує від МЗС проведення ревізії договірно-правової бази з Російською Федерацією.

Експерти теж губляться у здогадках щодо того, які саме договори збирається розривати українське керівництво. Але й вони наполягають на проведенні "інвентаризації" угод з Росією, яка б передбачала розрахунок наслідків їхнього можливого припинення. "Я не виключаю, що є договори, які нам не вигідно розривати, і вони ще дочекаються свого застосування", - зазначає Лубківський. Таку обережність підтримує і Капітоненко. За його словами, у ситуації із РФ Україна є слабшим партнером в асиметричних відносинах, тому в значній кількості випадків втрати Києва від розірвання договорів будуть більшими, ніж російські.

Водночас усі співрозмовники DW наполягають: після захоплення Росією українських військових моряків першим кандидатом "на виліт" має бути угода щодо спільного користування Азовським морем та Керченською протокою. "Зрозуміло, що кораблі НАТО від цього, як дехто розраховує, в Азовському морі не з'являться, але це було б адекватним кроком у відповідь на дії РФ", - зазначив Капітоненко.

 

rfvgy

Ukrainian
11.06.19 12:37 Зеркаль у Гаазі: Із 2014 року Росія вкрала в України понад 9 млрд кубометрів природного газу
Постійна палата третейського суду в Гаазі має право розглядати справу за позовом щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права в Чорному і Азовському морях та в Керченській протоці.
Про це у своєму виступі заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції, агент України Олена Зеркаль, передає із посиланням на .
"Учора Росія відчайдушно намагалася модифікувати предмет цієї справи, аби загнати його у межі заперечень Росії. Сьогодні ж ви побачите справжню суть справи, представленої на ваш розгляд. Відповідно, вам стане зрозуміло, чому жодне із заперечень Росії не становить перешкоди для вашої юрисдикції", - сказала Зеркаль, звертаючись до членів суду.
За її словами, Росія розкрадає українські ресурси у Чорному морі, не дає доступу до покладів нафти й газу.
"Починаючи з весни 2014 року, Росія викрала вже понад 9 мільярдів кубометрів природного газу. Вона намагалася позбавити ліцензій на вироблення електроенергії, що були належним чином видані органами влади України, і видала власні ліцензії російським компаніям. Росія навіть відібрала в нас цінні сучасні мобільні бурові установки, що їх вона пересуває просторами Чорного моря, на які ми маємо право, щоб добувати наш природний газ", - наголосила вона.

Як повідомлялося, слухання триватимуть до вечора. Транслюватимуть наживо лише перші 30 хвилин. У понеділок свою позицію озвучила РФ. Згідно з графіком завтра у слуханнях оголошено перерву. Другий раунд розпочинається 13 червня, виступатиме Росія. Наступного дня, 14 червня, слово матиме українська сторона.
Постійна палата третейського суду в Гаазі з 10 по 14 червня проводить слухання щодо попередніх заперечень РФ у справі за позовом України щодо порушення права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року стосовно спору між Україною та Російською Федерацією щодо прав прибережної держави в Чорному й Азовському морях та у Керченській протоці.
Постійна палата третейського суду (ППТС) розміщена в тій самій будівлі, що й Міжнародний суд ООН, у якому 7 червня закінчилися слухання за позовом України проти Росії.
14 вересня 2016 року Україна ініціювала окреме провадження проти РФ щодо порушення нею Конвенції ООН з морського права і просить суд у Гаазі підтвердити права України в Чорному і Азовському морях та у Керченській протоці.
У травні 2017 року відбулося перше процедурне засідання Трибуналу за конвенцією з морського права ООН, в рамках якого створено арбітраж для розгляду спору України проти РФ. Меморандум, тобто пакет доказів того, що Росія порушує суверенні права України в Чорному та Азовському морі та в Керченській протоці, було подано до Постійної палати третейського суду в Гаазі 19 лютого 2018 року. Росія подала до Міжнародного трибуналу свої заперечення щодо юрисдикції цієї інституції розглядати позов України проти РФ.


 

d324co

Well-Known Member


Сьогодні о 07:37
Российский президент Владимир Путин заявил, что отношения с Украиной будут неизбежно восстановлены. Об этом он сказал в интервью российском телеканалу "Мир" .
"Думаю, оно сможет действовать энергично и в направлении восстановления отношений между Украиной и Россией, и в решении проблем внутри страны", - сказал Путин, говоря о новом руководстве Украины.
Он сказал, что надеется, что новая власть в Украине "не будет прикрываться русофобскими идеями" в попытках уклониться от решения внутренних проблем в экономике и социальной сфере.
"Неизбежно, что мы восстановим наши отношения" - заявил президент России в интервью

Сьогодні о 06:23
Для просмотра изображения необходима регистрация

"Неизбежно" восстановление отношений между "частями одного народа", между Украиной и Россией. Так считает президент страны-оккупанта РФ Владимир Путин, который надеется, что новое руководство в Киеве будет "действовать энергично" в этом направлении
"Неизбежно, что мы восстановим наши отношения. Не может так быть между частями одного и того же народа, или, по-другому, между двумя братскими народами", - сказал Путин в интервью телеканалу "Мир".
Российский лидер предположил, что у "политических элит прошлого" из Украины "нажитые за счет украинского народа капиталы хранятся где-то за рубежом". "От этого у них и такая любовь к Западу, я думаю", - вывел он.
Путин добавил, что команда президента Владимира Зеленского не станет прикрываться "русофобскими измышлениями и идеями", решая "внутренние проблемы".
Недавний опрос в РФ показал, что 27% россиян хотят, чтобы вся Луганская и Донецкая области были оккупированы Россией (или, как это звучит в вопросе, "стали частью РФ").
 

d324co

Well-Known Member
Теперь не друг? Добкин пытался въехать в Россию, но его прогнали
05 июля 2019
, который баллотируется в Раду по спискам " ", не впустили на территорию России.

Об этом стало известно на странице Добкина в Facebook, где политик подтвердил информацию пользователя Станислава Натанзона.
Для просмотра вложений необходима регистрация
 

d324co

Well-Known Member
08.07.19 14:34 "Поговори з тими, кого ти вбив, х#йло!": националисты пикетируют ОП с требованием ареста российской агентуры в Украине и перекрытия границы с РФ. ФОТОрепортаж
Под Офисом президента на улице Банковой протестуют "Объединенные украинские националисты".
Об этом сообщает корреспондент с места событий.
На акции находятся несколько сотен митингующих.
Читайте также на "Цензор.НЕТ":
Они требуют, чтобы руководство государства отреагировало на информационную агрессию России, перекрыло границы с РФ и прекратило любых отношения с агрессором, а также немедленного ареста "российской агентуры в Украине".
Также они требуют начать антитеррористическую операцию в Конституционном Суде и убрать руки прочь от закона о языке.
Руководитель штаба "Нацкорпуса" Киева Родион Кудряшов заявил, что реакция президента на телемост NewsOne с российским пропагандистским каналом была "очень вялой".
 

Loner

Well-Known Member
...Они требуют, чтобы руководство государства отреагировало на информационную агрессию России, перекрыло границы с РФ и прекратило любых отношения с агрессором, а также немедленного ареста "российской агентуры в Украине".
Также они требуют начать антитеррористическую операцию в Конституционном Суде и убрать руки прочь от закона о языке.
Руководитель штаба "Нацкорпуса" Киева Родион Кудряшов заявил, что реакция президента на телемост NewsOne с российским пропагандистским каналом была "очень вялой".
Все, зелю достали, завтра даст команду закрыть на замок границу с рашкой, заморозить всю торговлю, включая кацапский газ
и прямо аж бегом в ЕС и НАТО

Также они требуют начать антитеррористическую операцию в Конституционном Суде
АТО в Конституционном суде - это по настоящему круто, но непонятно как это :)
 

arnisumy

Well-Known Member
11.07.19 21:52
"Становить загрозу основам конституційного ладу і безпеки Росії" - в РФ визнали небажаним "Всесвітній конгрес українців"

Генеральна прокуратура держави-агресора визнала канадську неурядову організацію "Всесвітній конгрес українців" небажаною.
На думку російської генпрокуратури, діяльність цієї організації становить загрозу основам конституційного ладу і безпеки Росії, повідомляє із посиланням на .
"Світовий конгрес українців" був створений у 1967 році в США. Зараз штаб-квартира цієї організації розташована в Торонто. На сайті організації сказано, що вона є координатором для українських діаспор у всьому світі.
Закон про небажані організації діє в Росії з 2015 року. Згідно з документом, таким структурам забороняється працювати на території Росії. Співпрацювати з ними також заборонено.
Небажаною може бути визнана будь-яка неурядова організація, яка, на думку генерального прокурора або його заступника, становить "загрозу безпеці держави й основам конституційного ладу". Після внесення до списку небажаних в організації заморожуються всі її рахунки. Також мають бути закриті всі її відділення. Порушникам закону загрожують штрафи до 500 тисяч рублів, а також позбавлення волі на строк до восьми років.
 
Верх