Великие украинцы

Хто на Вашу думку повинен очолити список великих українців


  • Кількість людей, що взяли участь в опитувані
    141

rfvgy

Ukrainian
Ответ: Відповідь: Великие украинцы

гения сельской поэзии:shock:
никто не задумывался, что Т.Г. навязала советская власть?
чего-то ставила ему памятники, издавала книги...
А ефіопа Пушкіна нав"язала росіянам :shock:
,,Ай да радянська влада , ай да сучі сини,,:mrgreen:
 
Ответ: Великие украинцы

Також для мене великим українцем являється

Баал-Шем-Тов (1698-1760)
Основатель хасидизма, одного из наиболее влиятельных течений в современном иудаизме.
Возглавил движение рабби Дов Бер из Межирича — Великий Маггид хасидизма. 6 Нисана (25 мая) по иудейскому календарю, хасиды со всего мира съезжаются в Меджибож отметить начало ежегодного праздника Шавуот - праздника дарения Творцом Торы еврейскому народу на горе Синай и помолиться на месте погребения Баал Шем Това. К месту погребения Баал Шем Това ежегодно съезжаются хасиды со всего мира.
 
Ответ: Великие украинцы

С 8 октября начал работать сайт , на котором можно следить за ходом проекта "Великие Украинцы" (телеканал "Интер"), голосовать.
А чому сайт на російській мові?????
 

Каэль

comenzar del cero
Ответ: Великие украинцы

Богдан Хмельницкий
Сидор Ковпак

Потому что патриоты и герои
 

zergius

New Member
Відповідь: Великие украинцы

Вообще-то идея выбрать "самого великого" на мой взгляд, скажу так, неразумна.
Если в Великобритании выбрали Диану, а в США - Пресли, то это не значит что в этих странах не было более великих людей, например лорд Нельсон и королева Виктория, Джон Леннон в Англии, Джордж Вашингтон, Абраам Линкольн, Джон Кеннеди в США.
Но как шоу - программа имеет право на существование, телевизионщики вообще любят формат "самый ...".

Относительно Тараса Шевченко, очень советую почитать эссе Юрия Андруховича "Shevchenko is OK". По поводу того, что это великий украинец - несомненно, хотя его имя в последнее время затаскано, в первую очередь политиками.

Кто еще является для меня великими украинцами - их очень много. Назову лишь некоторых: Іван Франко, Леся Українка, Іван Котляревський, Михайло Грушевський, Володимир Вінниченко, Володимир Антонович, Андрій Шептицький, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Могила, В’ячеслав Чорновіл, Василь Стус, Констянтин Острозький, Іван Сірко, Дмитро Байда-Вишневецький - и еще много других.

И пусть они не все попадут в рейтинг телепередачи, но то этого они не станут для меня менее великими. Потому что шоу пройдет, а след в истории останется навсегда.
 

Kramar

Іван Богун
Відповідь: Великие украинцы

Друже, zergius! Чим далі, тим менше мені подобається ідея назвати сотню чи десятку великих українців. Але цей проект виконує одну безумовно позитивну функцію - привертає увагу українців до видатних постатей українського народу. Останнім часом надто багато уваги приділяється нашим нікчемним політикам. Так от зараз ми маємо нагоду згадати величні історичні постаті і повчитися в них державної мудрості і поважного ставлення до України.
З.І.: до твого списку особисто я б додав Івана Богуна і Патріарха Йосипа Сліпого.
 

Ravenne

Гуманістична радикалка
Модератор
Відповідь: Великие украинцы

А мені б хотілось відзначити сучасних українських виконавців. Може на звання великих вони поки що і не тягнуть. Але "Океан Ельзи", "Тартак", "Мандри", "Гайдамаки", ... - це те, що об'єднує всю Україну. Це те, чим варто пишатись)
 

Kramar

Іван Богун
Відповідь: Великие украинцы

а ще "Сурми", Тарас Чубай і багато інших
 

KOCTa

Dedywkо |Co100
Команда форуму
Супер Модератор
Відповідь: Великие украинцы

А мені б хотілось відзначити сучасних українських виконавців. Може на звання великих вони поки що і не тягнуть. Але "Океан Ельзи", "Тартак", "Мандри", "Гайдамаки", ... - це те, що об'єднує всю Україну. Це те, чим варто пишатись)
Згоден. Ще ВВ забула. Скрипка теж досить таки непроста особистость, хоч і більш стебався раніше.
 

zergius

New Member
Відповідь: Великие украинцы

Ну, якщо вже мова зайшла про сучасників, то не можу не згадати також і
Ліну Костенко, Юрія Андруховича, Оксану Забужко, Івана Малковича, Богдана Ступку, Олега Скрипку.

Це люди які роблять для України більше ніж всі політикі разом узяті. Вони не завжди в центрі уваги, але кожен в своїй сфері робить все для відрождення і розвитку України.

Як бачимо разом нас багато, а значить майбутне наше світле. І ну їх до біса, цих політиків :)
 
Зверху