Коронавірус. Обговорення стану в місті.

LevAris

Well-Known Member
Дискрімінацією буде відмова у наданні послуг чи доступу в залежності від наявності такого "паспорту".
Ну видимо если вас без такого паспорта не пустят в другую страну, это будет по вашему дискриминацией? Но вот в Европе так не считают.
 

LevAris

Well-Known Member
якобы через 3 месяца
Вроде есть такое. Но там по правилам вакцинирования вроде допускается период от одного до трех месяцев. Так что если это действительно так, это не должно стать проблемой. Узнавайте на ресурсах астрозенеки.

Но при приеме антикоагулянтов, например, не рекомендуют принимать алкоголь.
Посмотрел инструкцию на клопидогрел, ничего про алкоголь не нашел. Я сам люблю иногда под закуску пригубить, и лично у меня проблем не было. Но если начать искать в интернете, то там на любые препараты напишут, что не рекомендуется принимать с алкоголем. В общем такое, на усмотрение лично каждого.
 

LevAris

Well-Known Member
Вот кстати
 

Glucker

Здесь был статус
Вроде есть такое. Но там по правилам вакцинирования вроде допускается период от одного до трех месяцев. Так что если это действительно так, это не должно стать проблемой. Узнавайте на ресурсах астрозенеки.
Для меня как раз проблема, и весьма существенная. Грузия, например, пускает вакцинированных граждан без требования делать ПЦР-тесты (один до вылета в Грузию и еще один спустя 72 часа после пересечения границы). Растягивая интервал между вакцинами на 3 месяца, я без тестов смогу поехать в Грузию только ближе к осени.

Остается открытым вопрос о том, какой срок после вакцинирования будет иммунитет. Если врачи говорят о 3-5 месяцах, то перспектива 3 месяца вакцинироваться ради 3-месячного иммунитета как-то не очень хорошо выглядит...
Ну и плюс, маски для вакцинированных отменять пока не планируют.
 

LevAris

Well-Known Member
Так вакцинированый одной дозой считается вакцинированным. Там просто сроки меньше и процент эффективности меньше, для увеличения оных дают вторую дозу через время. Но тот, кто укололся одной дозой уже вакцинирован и шансов заболеть имеет существенно меньше.

Перспектива же вакцинирования не ради 3 месяцев иммунитета, а ради коллективного иммунитета, при котором ковид просто пропадет и дальше вакцинироваться или не нужно будет вовсе, или существенно реже.
 

d324co

Well-Known Member
Як у центрі Сум ловлять безмасочників (фото)
17:32 / 07 апреля 2021

“Ми повинні перекрити рух тим, хто ходить без масок, щоб люди знали: за відсутності маски вулицею не пройти,” – пригрозив Олександр Лисенко на апаратній нараді у понеділок, 5 квітня. Він дав розпорядження поліції “ловити” сумчан на відсутності масок й інформувати їх про важливість дотримання карантинних вимог.
Сьогодні, 7 квітня, 0 8.00 працівники Сумського районного управління поліції ГУНП у Сумській області вийшли на щоранкове шикування. Їм провели інструктаж, розповіли про обмеження у “червоній” зоні. Особливу увагу поліцейські звертають на те, чи носять містяни маски у центральній частині міста. Допомагають патрулювати місто органи місцевого самоврядування та громадські формування.

“Мобільні групи чергують вулицями міста ще з березня 2020 року. Цього тижня ми акцентуємо увагу на вулиці Харківську, Горького, Соборну, Воскресенську та площу біля ринку. Бригади патрулюватимуть з 08:00 по 17:00, потім заступає інша зміна – з 17:00 по 22:00,” – розповідає начальник відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Станіслав Кононенко.

За його словами, мета поліції – не накласти побільше штрафів, а поінформувати населення про важливість дотримання карантинних вимог. Проте, якщо сумчани відмовлятимуться надівати маски, на них чекає адміністративний протокол за у розмірі від 170 до 255 грн. Станом на сьогодні правоохоронці склали 52 таких протоколи.

Робимо висновки, що більшість сумчан дотримуються розпорядження, а інші – швидко виправляються, бо бачать на горизонті поліцію. Залишається незрозумілим, чому Олександр Лисенко закликав ходити у масках лише у центральній частині міста. Хіба вірус обирає, на яких вулицях йому розповсюджуватись, а на яких ні?

До того ж, згідно з , маску слід надягати лише там, де неможливо дотримуватися дистанції щонайменше у 1,5 метра. Такі ж вимоги містить і постанова Кабінету Міністрів. Можемо зробити висновки, що слова мера – рекомендаційні. Ми ні в якому разі не закликаємо вас викинути ваші засоби захисту, вони дійсно необхідні при масовому скупченні. А от чи носити їх тоді, коли навколо ні душі, – вирішувати вам.
 

d324co

Well-Known Member
У понад третини людей, які перехворіли на COVID-19, з часом з'являються проблеми з психічним здоров'ям ㅡ дослідження

07 квітня, 2021 23:43

Група дослідників з Оксфордського університету виявила, що у майже 34% людей, які перехворіли на коронавірусну хворобу COVID-19, протягом шести місяців виявили погіршення ментального здоров'я.
Результати дослідження у науковому виданні The Lancet.
Зокрема вчені проаналізували дані 236 379 пацієнтів (переважно з США), у яких діагностували COVID-19. Як виявилось, у 33,62% людей протягом шести місяців виявили неврологічні стани або психічні захворювання. Причому у 12,84% людей такі діагнози ставили вперше.
Результати дослідження також показують, що погіршення ментального здоров'я пов'язане із важкістю перебігу хвороби у пацієнтів.
Найбільш поширеними діагнозами після COVID-19 були тривожні розлади (зустрічаються у 17% пацієнтів), розлади настрою (14%), розлади, пов'язані з вживанням психоактивних речовин (7%) та безсоння (5%). Окрім того, у 0,6% пацієнтів був крововилив у мозок та 0,7% ㅡ деменцію.
Дослідники також помітили, що люди, що перехворіли на COVID-19, мали на 44% більший ризик розвитку неврологічних та психічних захворювань у порівнянні з людьми, які хворіли на грип, та на 16% більше шансів у порівнянні з людьми з іншими інфекціями дихальних шляхів.
 

Glucker

Здесь был статус
Так вакцинированый одной дозой считается вакцинированным. Там просто сроки меньше и процент эффективности меньше, для увеличения оных дают вторую дозу через время. Но тот, кто укололся одной дозой уже вакцинирован и шансов заболеть имеет существенно меньше.

Перспектива же вакцинирования не ради 3 месяцев иммунитета, а ради коллективного иммунитета, при котором ковид просто пропадет и дальше вакцинироваться или не нужно будет вовсе, или существенно реже.
Увы, в большинстве случаев вакцинированным считают того, кто прошел полный цикл вакцинации. Т.е. вакцинированный двумя дозами.
 

d324co

Well-Known Member


·
АНТИТІЛА НЕ НАЗАВЖДИ-І ВИ НЕ БЕЗСМЕРТНІ
Одного прекрасного ранку ти прокинешся і тебе трохи заболить горло, ну трішечки, ти подумаєш -певно через холодну колу, окей- йдемо далі, слабкість-то від погоди, то дощ, то сонце-все логічно, тихеньке покашлювання теж від пилюки та старої ковдри з пір'ям, нюх і смак інколи пропадає якщо застуда...І ти ходитимеш магазинами та вулицями міста , підеш в гості до знайомих, поведеш в дитсадок дитину , випадково по запису відвідаєш спортзал, бо треба схуднути, там кілька разів кашлянеш і вчепишся за тренажер, потім приймеш запрошення на вечірку з закритими ролокасетами, будеш писати пости в фейсбуці який ж лоХдаун цей локдаун,що у тебе бізнеси і дуже ділові зустрічі, івенти та фігнівенти. Потім на "Людоньках порадьте" будеш питати, що пити якщо болить горло і якось так то мине, повільно, але мине, можливо.....і потім випадково здавши аналіз на антитіла ти втішишся, що вони в тебе є, і при кожній нагоді і кожному масовому збіговиську, ти розкажеш як героїчно здолав корону...
І ти ніколи не дізнаєшся, що продавець магазину, який ти відвідував носячи маску на бороді і покахикуючи - вже тиждень у реанімації, і цей провець сам виховує маленьку дитину, що на ліки для лікування гроші збирають цілим мікрорайоном, що тренер спортзалу захворів та приніс коронавірус додому, і від ковіду у нього померла мама, а тато в важкому стані у реанімації, що з 20 знайомих із забави з зачиненими ролокасетами не захворіло лише троє, інші або у лікарні, або хворіють вдома, що у лікарнях від втоми непритомніє медперсонал, хоч ця втома тобі точно не цікава і на щастя не відома...
Ти навіть не прочитаєш, як хтось писатиме у твоїй френд-стрічці ,що чиясь дитина ніколи не побачить маму, хтось довіку буде жити на препаратах навіть одужавши, чиїсь онуки так і не зможуть гідно попрощатися з дідусем та бабусею, але ж в тебе не так, для чого вникати в усі ці історії із соцмереж...
Тебе ж це зовсім зовсім не стосується, в тебе ж антитіла...Проте і вони мають властивість бути не вічними. Просто пам'ятай про це щоразу, коли знову почнеш кахикати, носити маску на бороді, думати що безсмертний і до тебе це не має жодного стосунку. Не забувай! Бо ти, так саме ти, теж винен у тому, що відбувається навколо! Відчуй цю відповідальність і трохи схаменись
 

d324co

Well-Known Member
У Білопіллі критична ситуація із захворюванням медиків на коронавірус
17:16 / 08 апреля 2021

Ситуація у Білопільській первинці напружена, майже критична. Про це на позачерговій сесії Білопільської міської ради, що відбулася 7 квітня, заначив головний лікар Центру первинної медичної допомоги Костянтин Рожин.
“Стрімко зростає захворюваність на ковід-19 серед мешканців нашої території. Щодня реєструються десятки нових випадків захворювань серед пацієнтів. На жаль, хворіють і наші лікарі, і наші медичні сестри. Навантаження на тих, хто залишився «в строю», досягає пікових значень.
Щодня з підозрою на коронавірус до лікарів звертається близько 80 пацієнтів. І цей показник лише зростає… При цьому, на сьогодні хворі близько половини нашого медперсоналу (лікарі та медичні сестри). Двоє лікарів перебувають на стаціонарі з важким перебігом хвороби. З 16 лікарів наразі «в строю» залишилося четверо «дорослих» лікарів. Крім того, вийшли з лікарняного і наразі працюють два педіатри з трьох.
Захворюваність медперсоналу – одна з критичних проблем, виходу з якої я не бачу. Помилка – вважати, що боротьба з ковідом – це суто медична проблема.
Влада повинна докласти максимум зусиль, аби зменшити контактування людей одне з одним, якщо можна так висловитися – «прибрати людей із вулиць та магазинів», адже зараз на Білопільщині критично багато хворих”, – зазначив Костянтин Рожин.
 

d324co

Well-Known Member
У Конотопі коронавірус “косить” медиків
13:54 / 08 апреля 2021

Станом на 8 квітня у Конотопській ЦРЛ перебуває на лікуванні 73 хворих з діагнозом COVID-19, із них 5 тяжких хворих і 68
– середнього ступеню тяжкості.
Жителі Конотопського району (в старих межах) –11 чол.( 2чол.с.В.Самбір, с.Соснівка, 3чол.с.Бочечки, с.Юрівка, с.Карабутове, 2чол.с.Вирівка та с.Грузьке).
7 квітня помер 60-річний хворий Я. з Конотопа, у якого був коронавірус.
Медичні працівники з підтвердженим діагнозом COVID-19: 4 лікарі, 5 медичних сестер, 3 молодші медичні сестри.
На самоізоляції знаходиться одна молодша медична сестра.
 

d324co

Well-Known Member
Завантаженість ліжок у лікарнях області:

  • Конотоп – 100%
  • Білопілля – 100%
  • Шостка – 86% (вільні 13 ліжок, з них 5 – з підведеним киснем)
  • Тростянець – 76% (вільні 11 ліжок, усі з киснем)
  • Кролевець – 66% (вільні 37 ліжок, з них 27 з підведеним киснем)
  • Охтирка – 64% (вільні 37 ліжок, усі вони з киснем)
  • Ромни – 58% (вільні 50 ліжок, з них 3 – з підведеним киснем)
  • Глухів – 50% (вільні 129 ліжок, з них 62 – з підведеним киснем)
  • Лебедин – 33% (вільні 67 ліжок, з них 64 – з киснем)
 

d324co

Well-Known Member
Швидкість вакцінації від ковіду
На Сумщині за добу зробили 360 щеплень від COVID-19
9:37 / 09 апреля 2021

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, 18 569 людей щеплено проти COVID-19 за добу 8 квітня в Україні. Зокрема на Сумщині зроблено 360 щеплень.
 

d324co

Well-Known Member
Швидкість нових заражень- набагато більше (((
Для просмотра вложений необходима регистрация
 

d324co

Well-Known Member
Новая волна, однако, смертоноснее, чем предыдущая (((


Для просмотра вложений необходима регистрация
 

d324co

Well-Known Member
Сьогодні, 9 квітня, виконком Сумської міськради прийняв нові карантинні обмеження, пов'язані з коронавірусом, пише .

Члени виконкому розглянули проект рішення на підставі рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

У ньому комісія рекомендувала виконкому дозволити непродовольчим магазинам видачу попередньо замовлених товарів без заходу в приміщення. Крім того, дозволили роботу хімчисток.

Також для всіх ринків міста вводиться санітарний день - понеділок.
Нарешті дійшло! Чи то розуму в когось запозичили.
Зробили в так з самого початку - і людям добре і підприємцям працювати можна.
 

rfvgy

Ukrainian
Новая волна, однако, смертоноснее, чем предыдущая (((


Для просмотра вложений необходима регистрация
Нічого , до Великодня розсосеться . А там Першотравень , шашлики , випивка в компанії , Деньпабєдьі со слєзамі на глазах ....:cry:
 

firefox

Well-Known Member
Для просмотра вложений необходима регистрация


Приключения Sputnik'a в Словакии
Информация о том, что русские поставили в Словакию совсем другую вакцину, чем та, о которой писали в Lancet появилась позавчера. Однако у инфы был лишь один источник — словацкий новостной сайт без ссылки на какое-то экспертное заключение или конкретного авторитетного эксперта. В общем, лучше было подождать с выводами... но тут открылся портал в характерный российский адЪ )
Напомню, что в начале марта, после того как стали возникать задержки в поставках зарегистрированных в Европе вакцин словацкий, очень экспрессивный, премьер-министр решил стать "спасителем нации" и вместе с министром Здравоохранения договорился о поставках вакцины Sputnik V из России. Вакцина не зарегистрирована для применения в ЕС, но политическим решением местный МОЗ разрешил её терапевтическое применение в Словакии. В то же время министерство обратилось в Государственный Институт по Контролю медпрепаратов (ŠÚKL) для заключения по безопасности, эффективности и качеству вакцины и обеспечению лабораторного контроля импортируемых партий.
Премьер не согласовал свое решение с коалицией, а в стране с парламентской демократией это довольно идиотский поступок — в итоге чувак лишился своего поста. Но об этом я уже писал.
Сейчас же о самом Спутнике. И про АдЪ, конечно.
1 марта в страну прибыло 200 тысяч доз вакцины и её начали проверять. В итоге 30 марта в конфиденциальном заключении для Минздрава ŠÚKL не рекомендовал Sputnik к использованию на территории Словакии. Позже в прессу просочилась инсайдерская информация о том, что "Спутник не тот". Тут же официальный твиттер "Спутника" заверещал, что "всьо это фейк и происки", а Российский Фонд Прямых Инвестиций (курирует производство «Спутника-V») потребовал вернуть партию, обвиняя ŠÚKL в непрофессионализме и в том, что вакцина проверялась в лабораториях не соответствующих стандартам ЕС, а это, мол, нарушение контракта.
Тут уже словацкий регулятор вынужден был ответить непосредственно. Привожу выдержки:
— Заключение о положительном соотношении пользы и риска вакцины не было возможным не из-за отсутствия профессионального потенциала государственного института, а из-за отсутствия и несогласованности данных, предоставленных производителем.
— ŠÚKL запросил у производителя информацию, необходимую для оценки вакцины: данные доклинических испытаний, производства и клинических испытаний, включая данные о безопасности и эффективности. Данные должны были быть предоставлены производителем, но даже после повторных запросов значительная часть данных (примерно 80%) предоставлена не была.
— ŠÚKL также имеет доступ к документам, представленным производителем в Европейское агентство по лекарственным средствам (EMA) в рамках „rolling review“. Из них следует, что фармацевтическая форма вакцины, импортируемой в Словакию, не является идентичной готовому лекарственному средству, которое подлежит оценке EMA.
— Партии вакцины, использованные в доклинических испытаниях и клинических исследованиях, опубликованные в Lancet, не обладают такими же характеристиками и свойствами, как партии вакцины, импортированные в Словакию.
— (ваще праздник!) Согласно опубликованным данным, Sputnik V используется примерно в 40 странах мира, но эти вакцины связаны только названием. Сравнимость и согласованность различных партий, произведенных в разных местах, не были продемонстрированы. В некоторых случаях оказывается, что это вакцины с разными свойствами. Следовательно, информация об использовании Sputnik V в других странах не может быть применена к партиям вакцины, импортируемой в Словакию.
Также, конечно, словацким регулятором отметены претензии о несоответствующих стандартам проверках (тут, впрочем, в самом обвинении от россиян, как и в контракте были глюки). Лично ознакомиться с "танцами на Спутнике" от ŠÚKL можно на их официальной странице в фб (последние несколько постов):

(там еще много интересного!)
Дайте-ка подумать, кому же верить: российской конторе, что не предоставляет данные и засекречивает контракты или регулятору по медпрепаратам в стране ЕС? Похоже, что это даже не дилемма. Надеюсь, к проверке собственно Спутника и контрактов на его использование теперь в мире будут относиться серьезнее.
Если честно, я продолжаю думать, что неразбадяженный Sputnik V вполне рабочая вакцина (всё-таки Lancet). И вот тут вопрос к россиянам: НА-ХУ-Я? Вот какой был смысл поставлять РАЗНЫЕ препараты?
Я, конечно, видел статьи о том, что у русских есть проблемы с масштабированием и логистикой по этой теме и вообще, что на местах полный бардак, но предполагаю что дело не только в этом.
Просто любая логика совершенно не работает с этими мудаками. И вспоминается, конечно, вот эта байка-быль (еще со времён до войны с Россией):
"...фраза, услышанная мною сегодня утром от 80-летнего философа и востоковеда Александра Пятигорского.
(Тихо, задумчиво) "Главная особенность России — не воровство, не коррупция, не глупость, не злоба... (переходя на еле слышное бормотание) не хамство, не тщеславие, не невежество. Главная особенность России (вдруг переходит на крик) — ЭТО ХУЙНЯ! ВСЯКАЯ ХУЙНЯ!!! "
 

d324co

Well-Known Member
Де на Сумщині виявили 677 нових випадків COVID-19?
10:26 / 10 апреля 2021

За минулу добу COVID-19 підтвердили у 677 осіб (Білопільський р-н – 13, Буринський р-н – 2, Великописарівський р-н – 4, Глухів – 34, Глухівський р-н – 9, Конотоп – 6, Конотопський р-н – 1, Краснопільський р-н – 2, Кролевецький р-н – 12, Лебедин – 8, Лебединський р-н – 4, Липоводолинський р-н – 36, Недригайлівський р-н – 12, Охтирка – 7, Охтирський р-н – 8, Ромни – 47, Роменський р-н – 11, Суми – 383, Сумський р-н – 39, Тростянецький р-н – 19, Шостка – 12, Шосткинський р-н – 2, Ямпільський р-н – 6). Про це повідомляє Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України.
Кличко закликав Кабмін запровадити тотальний локдаун: Шмигаль запропонував йому звільнитися

Про це він заявив .
Кличко виступив за запровадження локдауну “з обмеженням пересування між регіонами”.
“Україна сьогодні — у трійці європейських країн за кількістю хворих за добу і кількістю смертей від COVID-19… Скільки ще людей повинні захворіти, скільки померти, щоб Уряд, центральна влада зрозуміли, що потрібні негайні заходи на державному рівні?! Інакше, ще й в умовах відсутності масового вакцинування, на країну чекає катастрофа. Тому я звертаюся до уряду невідкладно розглянути питання про запровадження загальнонаціонального локдауну! Справжнього. З обмеженням пересування між регіонами країни, з контролем за дотриманням суворих правил“, – наголосив Кличко.
Він додав, що багато людей зараз не дотримуються протиепідемічних правил, “хочуть їздити в громадському транспорті, працювати в офісах, а не дистанційно, гуляти натовпами без масок, влаштовувати вечірки, їздити гуляти в інші міста”.
“Відбувається безконтрольне поширення вірусу і його міграція країною!” – додав Кличко.
 

d324co

Well-Known Member
В Білопілля він вже прийшов...
.
У Білопільській лікарні в палаті на трьох хворих – дві кисневі точки. Дихають по черзі
11:06 / 10 апреля 2021

Так почав розмову про кількість хворих і можливість надати всім медичну допомогу головний лікар Білопільської лікарні Юрій Мартиненко.
– Я особисто щодня отримую кілька дзвінків: «Заберіть хворого в лікарню», «Переведіть на кисень», «Покладіть у кращу палату»… Я відповідаю: «Прийдіть самі і покажіть, на чиє місце покласти чи кого від’єднати від кисню…
Для просмотра изображения необходима регистрация

Пік захворюваності на коронавірус на Білопільщині ще не наблизився, а лікарня вже переповнена. 1 квітня ми облаштували додаткові ліжка і заповнили їх за три години, – продовжує Юрій Мартиненко. – І якщо поставимо ще 20 ліжок, то за добу знову не вистачатиме місць. Дуже багато людей потребують госпіталізації, а можливості лікарні – обмежені. В принципі, поставити ліжка ми можемо і в коридорах, але медичного персоналу лікувати хворих не вистачає вже зараз. Тож про додаткові місця годі й говорити… Ми вже відкрили всі можливі відділення для лікування коронавірусних хворих. Торік у такий же період у квітні у нас був один хворий. І пам’ятаєте, як тоді всі береглись, носили дезинфектори, маски, рукавички, бахіли, мили під’їзди, поливали вулиці і робили багато й справді корисного і зайвого, як на мою думку. Згадайте: один хворий на місяць – і скільки було галасу!!!

Зараз на 75 ліжках лежить 77 хворих! Вдома лікується до трьохсот. І щось не чую криків та істерик: «Вірус. Небезпека. Біда!»
– Ми заспокоїлись чи пройшли так званий «поріг болю», тобто, як кажуть, «втомилися від проблеми»?
– Так, це помітно в суспільстві. Якщо і «втомилися» чи «все дістало», то тільки не нас. Лікарям якраз найкраще зрозуміло, що відбувається. Розуміють це і хворі, й їхні родичі. А всі інші якось відсторонилися від проблем лікарні й хвороби. Доводиться часто чути: «Та вже набридло слухати про той коронавірус, скільки можна, це все придумано навмисне». Це до того часу, поки родич чи він сам не потрапляє у лікарню. Тоді: «Біда! Рятуйте! І місце знаходьте. І щоб з киснем. І щоб лікар щогодини навідувався. І щоб все було зручно».

А уявіть, що медичній сестрі інфекційного відділення, яких у нас уже три, за зміну треба поставити до 50 крапельниць! І це в захисному костюмі. І не просто підключити голку, а й перевірити стан хворого, зробити уколи, інші призначення. Госпіталізовані хворі, кожен із великим ступенем тяжкості, мають і свій характер, і поводяться по-різному. Один вимагає, щоб йому цілодобово робили якісь процедури, сам собі щось призначає, бо надивився телевізор, наслухався родичів і знайомих. Інший навпаки – відмовляється вживати пігулки, не виконує призначення. Хтось плаче, хтось скаржиться… Крім фізичного навантаження, всі ми витримуємо і велике психологічне.
Зараз у трьох відділеннях працює фактично чотири бригади медиків. Нагадаю, що торік у вересні ми переобладнали в інфекційне відділення колишнє дитяче, бо два поверхи інфекційного заповнювалися дуже швидко. З березня цього року вимушені були перепрофілювати для лікування ковідних хворих терапевтичне відділення. Проблема в тому, що вхід у відділення, де лікуються інфіковані хворі, повинен бути окремий. Відкрили фактично пожежний вихід, який веде на четвертий поверх, відокремили рух хворих від місць загального користування і заходимо туди, в терапію, вже з вулиці.

– А що з лікарями?
– Мобілізували всіх лікарів для надання допомоги ковідним хворим: і терапевтів, і хірургів, і невропатологів. Цілодобово чергує анестезіолог. Не перебільшую: у нас відбувається справжня мобілізація. Ми знімаємо з чергувань у інших відділеннях медсестер, молодший персонал, і всіх – у інфекційне.
Відступати нікуди! Ми щодня відмовляємо в госпіталізації. Кладемо лише найважчих хворих, яким треба лікарський догляд. Більшість із них – кисневозалежні.
З
 
Верх