Випадок українофобії в СумДУ

Пух

كنت بلهاء
Модератор
Слушал я лекции по программированию на украинском.. Мягко говоря не впечетлило...
Вот вспоминали Иваненко - отличнейший препод, один из лучших что у меня был в универе. Читает на русском и никаких проблем не было.

Алгебру нам вроде на украинском читали, а книжки все на русском... В итоге 80% отвечала на "суржике", который лично меня раздражает.
 

nazar_ukr

Member
Ты пришел в университет слушать родной язык или учится?

Повністю згоден. Але так вже між людьми вийшло, що навчатися не на мові неможливо. Якась мова повинна бути. Для України - це українська. Державний університет у своїй діяльності керується нормативними актами, а не принципами приватного життя - подобається/не подобається.
І СумДУ - це університет не міського значення, а загальнодержавного. До відома damn3d, в Сумах більшість говорить у побуті суржиком (хоча деякі наївно думають, що це російська). Але, будь ласка, розрізніть побутову сферу і спеціалізовану сферу державної освіти. У свою чергу, державні мовні нормативні акти зовсім не йдуть проти мовних вподобань населення Сумщини і України. В Сумській області за останнім переписом рідною українську мову визнало 84 % населення. 94 % школярів нашого краю зараз навчається українською мовою. Тому із студентами ніяких проблем немає. У більшості своїй вони РЕАЛЬНО двомовні. І якогось дискомфорту від переходу з української мови на заняттях на російську (чи суржик) після занять, у побуті, не відчувають. Проблема лише з деякими викладачами, які або СПЕЦІАЛЬНО не хочуть викладати українською, або вже наскільки старенькі, що СПРАВДІ не в змозі її вивчити. Їх підтримує якась купка "продвинутих" російських націоналістів, мета яких відома. І ось саме на цьому рівні виникає проблема мови викладання. Саме ті викладачі, які із свідомим чи несвідомим упередженням ставиться до українського законодавства та української мови і починають вигадувати якісь голосування серед студентів про мову викладання, змушуючи тим самим і самих цих студентів порушувати українські закони.
Якщо серйозно, без цих наївностей, що мова викладання повинна бути такою, якою я з мамою на кухні чи з друзями за пивком розмовляю, то мова викладання - це фактор національної безпеки. Тому у будь-якій нормальній країні виконання закону про мову викладання виконується досить жорстко. Не вірите? Ану вгадайте через скільки хвилин викладач вилетить з роботи, коли, приміром, у Бєлгородському університеті почне читати свій курс українською мовою? Або у Вроцлавському, коли читатиме свій курс німецькою? Цікаво, ми нормальними у цьому питанні колись станемо?
 

damn3d

люди=скот
Мне всё равно кто на каком говорит дома/ на работе/ с друзьями/ с семьей... это не имеет никакого отношения к учебе!
В университете главное это усвоение материала, никакого научного украинского языка нет, ни дифф. уравнения, ни матан, ни теория управления с матфизикой и дискреткой никогда не существовали на украинском языке. Эти и десятки других наук десятками лет развивались как за империи так и за СССР на русском! Сейчас все адаптации являются лишь жалкими пародиями и к изучению непригодны.

Я люблю Украину, смотрю фильмы на украинском, читаю книги... но идиотской ксенофобией страдать считаю излишне, а была бы возможность изучал бы вобще на английском.
 

MET_RX

New Member
Парень все ты верно говориш ,я сам там учился поэтому всю кухню их знаю.

Но ты стену брони преподов этого позорного сумыгу ге пробьеш,там работают одни взяточники которые не дают знаний.просто смирись.
Ты же видел бигборды сумы.мисто бы. ла вот преподы то самое.
Тут не пытайся искать ответ ,тут сидят безнадежные люди которые не умеют работать не руками не головой так называемые троллеи.
 

vsvhf

мимо проходила :)
родной - да, украинский, но владеют ли им в совершестве большинство, равно, как и русским?
господа, был вброс от тролля, а все зацепились - и пошло-поехало, с чем всех и поздравляю, достойная смена фарионовцам в родном городе грядет...
 

vadek

Member
на форуме ничего не добьешься, за то в теме сразу видно кто хахол, а хто українець
пофигистам завидно, что у первокурсника достоинства и сознания по-более будет
 

vsvhf

мимо проходила :)
на форуме ничего не добьешься, за то в теме сразу видно кто хахол, а хто українець
пофигистам завидно, что у первокурсника достоинства и сознания по-более будет
скорее, тупизна и оторванность от жизни. себя нужно проявлять чем-то значимым, а не хаять буковкаме по форумам и превращаться в тролля негибкого - грызите гранит науки, студенты, все мы через это прошли и выжили.
 

damn3d

люди=скот
на форуме ничего не добьешься, за то в теме сразу видно кто хахол, а хто українець
пофигистам завидно, что у первокурсника достоинства и сознания по-более будет
Для нынешних студентов устраивать скандалы более достойно чем хорошо учиться.
 
Зверху