"Славянское язычество" или же "Родная Вера"

Тема в разделе "О непознанном...", создана пользователем ALF, 28 июн 2009.

 1. Fenimor

  Fenimor Торговец чёрным деревом

  Регистрация:
  20 янв 2010
  Сообщения:
  611
  Открою Вам секрет,великий пИдагог: поляки - тоже славяне.
  Так что там про договор Олега с Византией??? И что там с Русами на Кавказе??? Отрицаете?
   
 2. nazar_ukr

  nazar_ukr New Member

  Регистрация:
  6 ноя 2009
  Сообщения:
  164
  Відповідь: "Славянское язычество" или же "Родная Вера"

  Ну це добре пане Fenimor, що Ви хоч не російський буржуазний націоналіст. А щодо русів на Кавказі чи договору Олега, то я взагалі про це нічого не говорив - ні за, ні проти.
  Але поговорити можу.
  Поясніть, будь-ласка, у чому там проблема
   
 3. Fenimor

  Fenimor Торговец чёрным деревом

  Регистрация:
  20 янв 2010
  Сообщения:
  611
  Так проблема то вселенского масштаба :)
  1) Сижу с ластиком и вытираю из договора Олега слова о русичах :) Не поможете?

  2) Тема вобщем-то о верованиях славян. А мы отклонились от темы. Может стоить создать отдельную тему для исторических дисскусий о русах?
   
 4. nazar_ukr

  nazar_ukr New Member

  Регистрация:
  6 ноя 2009
  Сообщения:
  164
  Відповідь: "Славянское язычество" или же "Родная Вера"

  По першому питанню: ви напевно жартуєте. Ніяких русичів у тому договорі немає і бути не може. Ось цей договір у перекладі на українську Махновця:

  «Згідно з другою угодою, що відбулась при 2 тих же цесарях, Льві й Олександрові, ми, [мужі] від народу руського — Карл, Інгельд, Фарлоф, Вермуд, Рулав, Гуди, Руальд, Карн, Фрелав, Руар, Актеву, Труан, Лідул, Фост, Стемид, — послані від Олега, великого князя руського, і всіх, що є під рукою його, світлих бояр, до вас, Льва, і Олександра, і Костянтина, великих за волею божою самодержців, цесарів грецьких, для збереження і на засвідчення дружби, яка од багатьох літ була межи християнами і руссю, за бажанням наших князів і за [їхнім] велінням, і від усіх, що є під рукою його, [Олега], сущих русів. Наша світлість, більше від інших за волею божою хотячи зберегти і засвідчити таку дружбу, яка бувала межи християнами і руссю, багато разів насправді прагнули не лише просто на словах, а на письмі і з клятвою твердою, клявшись оружжям своїм, дружбу таку засвідчити і утвердити по вірі і по закону нашому.
  Глави [угоди], які ми, отже, взяли на себе по божій вірі і дружбі, суть такі:
  По першому слову замирімося з вами, греки, дружімо один з одним від усієї душі і призволення, а ми не дамо, наскільки наша воля, статися ніякому обману чи злочинові од тих, що перебувають під рукою наших світлих князів, і подбаємо, наскільки [наша] сила, щоб зберегти з вами, греки, на подальші літа і назавжди дружбу немінливу | й бездоганну, яку ми засвідчуємо проголошенням і написанням з клятвою. Так само й ви, греки, бережіте таку ж дружбу, незвабливу й непорушну, до князів світлих наших руських і до всіх [людей], що є під рукою світлого князя нашого, завжди і в усі літа.
  А про справи щодо злочинів, які можуть статися, урядимося так:
  [Злочин] нехай настільки явно буде доведений доказами, щоб [судді] мали віру до цих доказів; а коли вони йому, [доказові], будуть не йняти віри, нехай не клянеться 3 та сторона, яка прагне, щоб [доказові] не вірили; а коли поклянеться [позивач] по вірі своїй — буде [такою] кара, якою й виявиться провина.
  Про це: якщо хто уб’є, християнина русин чи християнин русина, нехай умре там, де вчинить убивство. Якщо ж утече той, що вчинив убивство, [і] якщо є він імущим, то [ту] частину [майна] його, котра його буде по закону, хай візьме родич убитого; але й жона убивці хай має стільки, скільки належить [їй] по закону; якщо ж той, що вчинив убивство і втік, є неімущим, хай буде він під судом, поки не знайдеться, і тоді хай умре.
  Якщо ж ударить [хто кого] мечем або поб’є яким-небудь знаряддям, то за удар або побої нехай дасть п’ять літр 4 срібла по закону руському; якщо ж той, що так учинив, буде неімущим, хай дасть, скільки може, і хай зніме із себе [потерпілому] навіть ту саму одежу свою, у якій він ходить, а про решту [суми] нехай поклянеться по своїй вірі, що [ніхто] інший ніяк [не може] допомогти йому; після цього за провину хай [більше] не стягують.
  Про це: якщо украде русин що-небудь у християнина чи, навпаки, християнин у русина, і злодій буде спійманий у той час, коли вчинить крадіжку, тим, хто втратив що-небудь, [та] якщо опиратиметься 5 він, крадіжку чинячи, і буде вбитий, хай не карають за смерть [його] ні християни, ні руси, але ще | нехай забере своє той, який [це] втратить. А якщо віддасться в руки крадій, нехай буде він узятий тим же, у кого буде украдено, і зв’язаний буде, і оддасть те, що посмів украсти, однак оддасть потрійно. /21/
  Про це: якщо ж хто, чи русин християнинові, чи християнин русинові, завдаючи муки, вчинить грабіж або явно насильно візьме що-небудь у другого, хай верне потрійно.
  Якщо викинутий буде човен вітром великим на чужу землю, і якщо він знайдений 6 буде нами, русами, то якщо хто збереться спорядити човен з добром своїм і відіслати назад у землю Християнську, ми проведемо його крізь усяке небезпечне місце, доки [не] прибуде він у безпечне місце. Якщо ж такий човен, чи бурею, чи земною перепоною задержаний, не може добратися до своїх місць, то ми, руси, допоможемо гребцям того човна і допровадимо [туди] з куплею їх по-здорову. Якщо це станеться поблизу землі Грецької і якщо приключиться така сама біда човну руському, то ми, [греки], проведемо його в Руську землю; і хай продають [руси] товар того човна; і якщо може [хто] продати що з човна, [то] ми, [греки], виволочимо їм [товар]. А коли ми, руси, прийдемо в Греки чи для торгівлі, чи з посольством до цесаря вашого 7, то ми, [греки], пропустимо з честю їх [і] проданий товар човна їхнього. Якщо ж приключиться кому з того човна в ньому убитим бути, або побитим бути нами, русами, або взято [буде з човна] що-небудь, то хай ті, що це вчинили, зазнають названої раніш кари.
  Про цих: якщо полоняник з обох країн задержується чи русами, чи греками, проданий в ту [їхню] країну 8, і якщо знайдеться чи русин, чи гречин, що викуплять 9 і вернуть викуплену особу у свою країну, то [хай] візьмуть ті, які [раніш] його, [полоняника], купили, [заплачену] ціну його або [те] візьмуть за нього, що вважається на торзі на [той] день 10 ціною | челядина. Так само якщо з війська взятий буде [русин у полон] тими ж греками, то хай же повернеться він у свою країну і [хай] оддана буде [та] ціна його, як уже сказано, що й на торзі.
  Коли ж потрібно [цесареві вашому] на війну іти і якщо виникне вам потреба [в людях], а ці, [руси], захотять віддати честь вашому цесареві, — то коли в будь-який час скільки їх [не] прийде і схочуть вони остатись [на службі] у цесаря вашого своєю волею, — нехай вони будуть [там].
  Про полонення русами 11 [тих], які часто прибувають із якої-небудь країни в Русь і яких продають в Християни, а також іще й про 12 полонених християн, які часто з якої-небудь країни прибувають в Русь, — цих [нехай] продають по двадцять золотих 13, і хай прибудуть вони в Греки.
  Про це: якщо украдений буде челядин руський, або втече, або насильно проданий буде і жалітися стануть руси, — хай підтвердиться це челядином, [і] нехай заберуть вони його в Русь; також і купці, якщо 14 вони втратили челядина і жаліються, — нехай позивають [через суд] і, знайшовши його, нехай заберуть; якщо ж який-небудь місцевий [житель] не дасть учинити цей розшук,- хай буде він винуватим.
  Про русів, що служать у Греках у християнського цесаря. Якщо хто [з них] помре, не розпорядившись своїм майном, чи також своїх [тут] не матиме, хай верне [цесар] майно [його] найближчим родичам в Русь. Якщо ж [русин] учинить заповіт, — той візьме спадок його, кому він напише успадкувати майно; хай успадкує його [хто-небудь] із русів, що [тут] торгують, [чи хто] з різних [людей], що прибувають [із Русі] в Греки і надовго [тут] залишаються 15.
  Якщо злочинець [не] повернеться 16 в Русь, — хай жаліються руси християнському цесареві і [нехай] схоплять такого і повернуть насильно в Русь. Це ж усе нехай роблять руси грекам, якщо де-небудь станеться таке [саме].


  2.IX 911
  На підтвердження ж | і непорушність [миру, що має] бути межи вами, християнами, і [нами], руссю, цей мирний договір учинили ми, [руси], і ви, оба [цесарі], новим написанням 17 на двох хартіях 18,- цесаря вашого і своєю рукою, [а цесар] присягальним чесним хрестом і святою єдиносущою трійцею єдиного істинного бога вашого 19 засвідчив [свій договір] і дав нашим послам 20. Ми ж клялися цесарю вашому, од бога сущому, яко божому створінню, по закону і за звичаєм народу нашого не переступати ні нам, /22/ ні іншому [кому] із країни нашої встановлених глав договору про мир і дружбу. І це написання дали ми обом цесарям 21 вашим для підтвердження, що договору цьому бути на укріплення і засвідчення існуючого межи нами миру, місяця вересня в другий [день], а в індикт 22 п’ятнадцятий, у рік [від] сотворіння світу 6420».

  Як бачимо, є руси, є русини - РУСИЧІВ немає.


  По другому питанню: проблему то про договір Олега і русів на Кавказі створив не я. Мене теж здивувало, до чого це тут?
   
 5. Fenimor

  Fenimor Торговец чёрным деревом

  Регистрация:
  20 янв 2010
  Сообщения:
  611
  Ну вот и я ж говорю РУСЫ. Какие проблемы? :) У Вас всё хорошо в жизни??? ;) Студенты Вас любят?

  Скажите а в каком музее Вы видели договор Олега?
   
 6. nazar_ukr

  nazar_ukr New Member

  Регистрация:
  6 ноя 2009
  Сообщения:
  164
  Відповідь: "Славянское язычество" или же "Родная Вера"

  Щось відносно русів-русичів я вас так і не зрозумів.
  Мої студенти? Ні, мої учні! Мої учні стоять біля мене на базарі, мене люблять і вам привіт передають.
  Та звичайно ж ніякого договору Олега ні в якому музеї немає, але вчені згодні з фактом його існуванн.
   
 7. Fenimor

  Fenimor Торговец чёрным деревом

  Регистрация:
  20 янв 2010
  Сообщения:
  611
  Re: Відповідь: "Славянское язычество" или же "Родная Вера"

  Открою сакральную тайну:
  1) Тема о родных верованиях и мировоззрении. А разговоры о Олеге - оффтоп. Тако же как и о "правильном" названии! Кто здесь начал оффтоп? Оффтоп начался после того как была выложена картинка. Не надо здесь применять фокусы своего смрадного племени и отвлекать внимание от сути на вторичное.
  Я чувствую себя русом - называюсь русом, другой чувствует себя русичем - пусть так и будет. Не важно название! Важно содержание и цель!
  хaянaуим!! :D


  Не учёные,а ляпалы. Откуда ж тогда взялся перевод на "украинский язык" если текста то никто в глаза не видел??? Расскажите-ка, о, великий лопотун! :D
   
 8. nazar_ukr

  nazar_ukr New Member

  Регистрация:
  6 ноя 2009
  Сообщения:
  164
  Відповідь: "Славянское язычество" или же "Родная Вера"

  Не учёные,а ляпалы. Откуда ж тогда взялся перевод на "украинский язык" если текста то никто в глаза не видел??? Расскажите-ка, о, великий лопотун!
  Ну як звідкіля? Із "Повісті минулих літ", яка написана чи то церковнослов'янською чи то давньоруською. Якраз у "Повісті..." є переказ цього договору, який я Вам і подав.
   
 9. Fenimor

  Fenimor Торговец чёрным деревом

  Регистрация:
  20 янв 2010
  Сообщения:
  611
  Я ж написал:
  Не надо здесь применять фокусы своего смрадного племени и отвлекать внимание от сути на вторичное.
  Я чувствую себя русом - называюсь русом, другой чувствует себя русичем - пусть так и будет. Не важно название! Важно содержание и цель!
  хaянaуим!!


  Но если хотите поспорить об истории и опозориться - давайте откроем другую тему?
   
 10. Fenimor

  Fenimor Торговец чёрным деревом

  Регистрация:
  20 янв 2010
  Сообщения:
  611
  Даждьбог и Велес

  По рубиновой длани заката
  Золотая Даждьбожья ладья
  Волн небесных внимая раскатам,
  Освещая весь ход бытия,
  Проплывает легко и неспешно,
  Возвращаясь к Началу Начал,
  И алеет светло и утешно
  На закате небесный причал.

  Опускается огненный вечер,
  Меж небесных, светящихся волн
  Выплывает Даждьбогу навстречу
  Ясным месяцем Велесов чёлн.
  За спиной луноликого Бога
  Свет струится вечерней звезды,
  Ночь покорно стоит у порога,
  Ожидая своей череды.

  Поравнялись светила с Богами
  В перекрестье небесных дорог,
  Велес шапку снимает с рогами,
  Улыбается Солнечный Бог,
  Коло дня на закат повернётся,
  Значит Ночи настала пора,
  И уходит славянское Солнце
  В горний край почивать до утра.

  Марина Волкова
   
 11. Fenimor

  Fenimor Торговец чёрным деревом

  Регистрация:
  20 янв 2010
  Сообщения:
  611
  Ярило в небе

  Ярило в небе - в белых облаках,
  Ярило в доме - жёлтый блин в сметане!
  Под песни звонкие выносим на руках
  Соломенную бабу - дань Моране!

  Прощай, Богиня смерти и снегов!
  Гори огнём на солнечном кострище,
  Пресветлый лик из белых облаков
  Пусть осветит седое пепелище.

  Звенит капель предчувствием весны,
  Сверкает лёд и плавится в истоме,
  И золотыми солнцами блины
  Дымятся, светят в каждом русском доме.

  Марина Волкова
   
 12. Dimkin

  Dimkin New Member

  Регистрация:
  13 июн 2013
  Сообщения:
  102
  А к кому отнести тех христиан которые ради веры убивали людей,крестовые походы?А как же заповедь не убий?
   
 13. Flash091

  Flash091 New Member

  Регистрация:
  13 сен 2012
  Сообщения:
  1
  Есть в нете видео да и статьи отдого Российского историка Левашова,про древнюю русь,веру,культуру,и про многие пробелы в нашей истории.Также он приводит факты которые потверждают его предположения.Кому интересно узнать про наших предков не поленитесь и поищите.
  Предлагаю начать с Тартарии!:idea:
  Вот ссылка
  http://www.youtube.com/watch?v=ifwNTaYtFxo
   
  Последнее редактирование модератором: 12 июл 2013
 14. Jagger

  Jagger Повелитель Зерга

  Регистрация:
  25 июл 2009
  Сообщения:
  3.242
  О! Тартария! А великоордынской империи там нет? Может сразу смотреть новую хронологию Фоменко-Носсовского? Кстати реально интересная вещь, не все конечно адекватно, но задуматься заставляет.
   
 15. Stydent

  Stydent Active Member

  Регистрация:
  11 май 2009
  Сообщения:
  206
  С меня лучше историк чем с него, этот неуч вообше объявил что Украины как страны не существует, и украинский язык это миф. Потом он рассказал что надо разбомбить луну иначе туда прилетят злые инопланетяне и всех покарают.
   
 16. YUPI

  YUPI Подполье Помощник модератора

  Регистрация:
  3 авг 2008
  Сообщения:
  1.189
  Ну, а че, в рай по акции попадешь. Подумаешь там парочку сотен детей зарежешь, все равно в рай. Четко, хуле...
   
 17. vsvhf

  vsvhf мимо проходила :)

  Регистрация:
  29 дек 2011
  Сообщения:
  1.296
  тема закрыта или я её поздно нащупала... вы ещё собираетесь единомышленниками? отпишитесь мне, пожалуйста, в ПМ.
   
 18. Fenimor

  Fenimor Торговец чёрным деревом

  Регистрация:
  20 янв 2010
  Сообщения:
  611
  отписались :)
   
 19. vsvhf

  vsvhf мимо проходила :)

  Регистрация:
  29 дек 2011
  Сообщения:
  1.296
 20. Dragline

  Dragline Железяка

  Регистрация:
  30 ноя 2011
  Сообщения:
  1.320
  __________________
   

Поделиться этой страницей