українська мова

Pashko

Холодне_скло
вибачте, але я не знайшов більш підходящого місця для ціеї теми.

нещодавно я спілкувався з хлопцем який вже 3 чи 4 місяці спілкується сугубо українською повою, та спілкування з ним залишило відбиток у моєму розумінні.що до мови. україни.....
не подумайте що я хизуюся, це справді має для мене значення....
моє питання для всіх хто прочитає цей пост:
як ви відноситися до української мови на україні?
 

Pashko

Холодне_скло
мабуть я не так запитав :(

як ви відноситесь до тих хто розмовляє українською?
чи спілкуєтесь нею?
чи хотілиб ви почати розмовляти нею?
якщо ні, чому? якщо так, що вас відштовхуе від цього?
 

DIESEL[oK]

G-Unit fun
у нас украинским языком мало кто хорошо розговаривает, везде суржик
 

_bagyrka_

cs!!!!!
Йа бы хотела чисто на украинском общаться, но к сожалению йа живу не на западе где-то. А в Сумах большая часть или на русском или на суржике общается. Всё зависит от окружения:?
 

marley_bob

люблю С2Н5ОН
1 Позитивно отношусь, но в повседневной жизни встречаю такое редко и в основном не в Сумах.
2 Не cпiлкуюсь
3 Русский вполне устраивает. Если нужно, несколько фраз могу связать и на украинском)
 

tercuman

Member
Всю жизнь общаюсь на русском иязыке и лично отдаю предпочтение именно ему, но исключительно из-за того, что не владею украинским свободно. Когда ко мне обращаются на украинском, приходится включать мозги, чтобы продолжить на нем общение и не употребить слова типа "суржик", ибо бесит, когда говорят безграмотно. Однако своих детей буду учить украинскому и сделаю все возможное, чтобы в доме, в быту их окружал украинский язык.
 
Відповідь: українська мова

Не треба плутати літературну українску мову з діалектами. Так, літературною не кожен зможе, але певним діалектом говорять всі українці (т. зв. суржик діалект слобожанський). За переписом ~70 відсотків Сум назвали соєю рідною мовою українску (перш за все - це мова спілкування в сім'ї) "офіційною" ж, нажаль залишається "общепонятний".
 

Вкладення

Останнє редагування:

Ведьмочка

бемигот
разговариваю по-русски, поскольку в семье говорят именно на этом языке. свободно владею украинским. разговариваю с человеком на том языке, на котором он ко мне обращается (имею в виду русс., укр. :) )
 
Зверху